Росія розуміє, що у неї не вистачить сил на протистояння з НАТО

Командувач Військово-морських сил (ВМС) України, адмірал Ігор Воронченко розповів, чого Російська Федерація панічно боїться в Азовському морі.

Про це він розпові у інтерв’ю DW.

“Кожен візит натовського корабля (в Азовське море, – ред.), есмінця США, викликає в Росії не те, щоб занепокоєння, а паніку. Оскільки в РФ знають, що такий есмінець США несе на борту бойовий ракетний потенціал всього Чорноморського флоту РФ”, – зазначив він.

У той же час Воронченко визнав, що навіть якщо НАТО захоче надати допомогу українському флоту в Азові, кораблі Альянсу, очевидно, не зможуть пройти через Керченську протоку, оскільки Росія не погодить цей прохід. Це передбачає договір між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року.

“Але повірте мені, все ж всі договори будуть виконані. І Росія піде на те, щоб їх виконувати. Я сподіваюся, що всі санкції, всі заходи, які вводять ключові гравці світу щодо Росії, нарешті, зроблять свою справу”, – підсумував він.

Окрім того, патрульні катери класу "Айленд", які обіцяли надати США, мають бути в Україні у липні.

"У липні вони повинні бути в Україні. Екіпажі готуються, узгоджені порядок доукомплектування цих кораблів та порядок спільної підготовки на базі в Балтиморі (США)", – розповів Воронченко.

Йдеться про 30-метрові катери – Drummond та Cushing.

Патрульні катери класу Island – це клас швидкохідних патрульних катерів для Берегової охорони США, призначений для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій у прибережних водах. Вони мають двовальну дизельну енергетичну установку потужністю 5,280 кінських сил (3,940 кВт), яка забезпечує швидкість до 29,5 уз (54,6 км/г). Довжина корпусу катера – 33,53 м, ширина – 6,4 м, осадка – 2 м, водотоннажність – 165 тонн.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Обидва патрульні катери побудовані 40 років тому, здатні виходити в море при потужних штормах, і виконувати покладені на них завдання у складних умовах, вести вогонь. Екіпажі, які мають служити на цих суднах, вже проходять відповідну підготовку

За словами Воронченка, вже скореговані останні заходи, яких потрібно вжити, аби катери якомога швидше прибули в Україну.