У Київському міжнародному інституті соціології у жовтні заявили про падіння рейтингу Володимира Зеленського на 8%. Такі дані викликали сумніви, адже це була занадто велика цифра, яка не поєднувалася з подіями в Україні.

Останнім часом у нас не сталося чогось настільки “зашкварного”, щоб аж третина прихильників Зеленського раптом його розлюбила. У КМІС запевняли, що від вересня до жовтня рейтинг чинного президента впав з 33% до 25%.

Про це йдеться у програмі “Pro новини” на 24 каналі. Надалі подаємо в оригіналі.

Мовиться про тих осіб, які визначилися зі своїм вибором і точно прийшли б на дільниці голосувати. От я в таке не повірив не тому, що люблю Зеленського, а через нелюбов до відвертих маніпуляцій, коли з мене клеять дурня.

Тож я дочекався результатів подібних опитувань від інших соціологів, а саме від соцгрупи “Рейтинг” Олексія Антиповича, яким я довіряю найбільше.

Втім, щось “Рейтинг” зі своїми результатами не поспішає, тому тепер маємо можливість ознайомитися зі свіжими рейтингами від “Центру Разумкова”.

“Центр Разумкова” запевняє, що серед усіх опитаних в жовтні українців, 16,5% віддали б свій голос за Зеленського, якби вибори відбулися у найближчу неділю.

Не концентруйтеся на тому, що ця цифра замала, бо це саме “серед усіх опитаних”, а не “серед тих, хто точно прийде на дільниці й визначився з вибором”.

Тепер порівняймо з тією цифрою, яку “Центр Разумкова” малює Зеленському у серпні – 19,5%. Тобто ми бачимо, що падіння дійсно відбулося. Це при тому, що цифра 3% дуже близька до статистичної похибки, яку закладають під час опитувань, а отже може там і немає жодного зниження рейтингу.

Ще раз – не подумайте, що це я Зеленського захищаю, відбілюю чи ще якось намагаюся переконати, що він найвеличніший лідер сучасності, у жодному разі ні.

Однак я бачу ознаки того, що низка ЗМІ та соціологів відпрацьовують певне замовлення на “медіа-кілерство” Зеленського й мені це не до вподоби.

Через це я й намагаюся своїх читачів застерегти від передчасних висновків. Прихильників Порошенка застерігаю від передчасних святкувань, а прихильників Зеленського – від передчасної депресії.

Дочекаймося результатів від “Рейтингу” і тоді робитимемо правильні висновки.

Ще раз кажу – я бачу замовну хвилю штучних маніпуляцій з рейтингом. Нас хтось і для чогось намагається переконати в тому, що українці у своєму президентові розчарувалися й дуже сильно.

Я у жодному разі не маю сумнівів, що українці мають право ким завгодно зачаровуватися і в будь-кому розчаровуватися – це взагалі наша улюблена національна розвага.

Однак спочатку маю переконатися, що це от розчарування дійсно може бути й лише тоді читачам подам це доведеним фактом. Поки ж я в цьому сумніваюся, про що й попереджаю.

Як відомо, раніше повідомлялося, що якби найближчим часом відбулися нові вибори президента, то близько 25% українців проголосували б за чинного лідера Володимира Зеленського. На другому місці Петро Порошенко, його результат – 14%.

Дослідження проводили з 14 по 20 жовтня методом “обличчя до обличчя”.

Після Зеленського та Порошенка у рейтингу майже пліч-о-пліч за кількістю симпатій виборців – Юрій Бойко та Юлія Тимошенко. Така розстановка сил незмінна вже протягом кількох соціологічних опитувань.

Варто звернути увагу на те, що незважаючи на те, що чинний президент значно випереджає своїх конкурентів, проте його рейтингдосить сильно знизився. Незначне зниження популярності і у Юрія Бойка та Юлії Тимошенко. У Порошенка – збільшення виборчих симпатій. До 5-ки лідерів потрапив і ексспікер Дмитро Разумков.