У спальному районі української столиці літню жінку знайшли мертвою у власній квартирі. Бабуся кликала на допомогу, однак так її і не отримала, передає Корупція.Інфо

Відомо, що сусіди за кілька днів до її смерті чули, як жінка кликала на допомогу. Сусіди викликали копів. Але вибивати двері поліцейські не стали.

За залізними дверима літня жінка кілька годин кликала на допомогу, сусіди, які почули крики, викликали патрульних, але поліцейські, перевіряти чи все нормально з жінкою не стали. Олександр, який і викликав поліцію, розповів, що патрульні поклик про допомогу чули. Але тільки постукали в двері і більше нічого не зробили.

Люди викликали ДСНС, але рятувальники так і не приїхали. Запевняють, що їх ніхто не викликав.

А через кілька днів доглядальниця виявила підопічну мертвою. Марії було за 80. Хворіла. На вулицю не виходила. Переїхала сюди місяць тому з села, до цього квартиру здавала, розповіли сусіди. Ключі були у доглядальниці, але її номера телефону ніхто не знав.

Насправді в екстрених випадках зламувати двері можна, стверджує адвокат Сергій Волков.

"У статті 30 конституції України визначено положення, що у невідкладних випадках можна проникнути в житло. Це для порятунку життя, здоров'я. Звичайно могли і сусіди проникнути", – каже адвокат Сергій Волков.

Або викликати рятувальників. Зателефонувати за номером 101. Цей сигнал відразу отримають і поліцейські, і медики.

Літні люди, які живуть одні, теж можуть підстрахуватися. Наприклад, скласти договір довічного утримання з родичами або сусідами.

Популярне: Штраф до 1700 гривень: Де в Україні заборонили білити дерева та бордюри

В патрульній поліції перевіряти факт службової недбалості своїх співробітників не хочуть – не бачать причин. Так як відразу все повідомили дільничному. Але в прес-службі райвідділу сказали, що інформацію отримали через кілька днів. Коли старенька вже була мертва.