Білий дім у понеділок прокоментував недільну заяву заступника голови Ради безпеки Росії Дмитрія Медведєва, в якій він вкотре пригрозив застосуванням ядерної зброї.

Коментар речника Ради національної безпеки Білого дому наводить CNN

Представник США назвав риторику Медведєва “нерозважливою і безвідповідальною”, підкресливши, що досі Вашингтон не бачив жодних ознак підготовки Росією ядерного удару.

“Застосування ядерної зброї в Україні чи будь-де було б катастрофічним для світу і мало б серйозні наслідки для Росії”, – додав речник.

Він підкреслив, що США продовжують уважно стежити за ядерною загрозою з боку Росії, але наразі не бачать підстав для коригування власної ядерної політики.

В той же час, Сенатор Сполучених Штатів від Республіканської партії Ліндсі Грем прокоментував заяву заступника голови Ради безпеки Росії Дмитрія Медведєва, в якій він пригрозив застосуванням ядерної зброї проти України.

Про це він написав у Twitter.

За словами Грема, росіянам “час протверезіти, усвідомити”, що їхнє варварське вторгнення в Україну “не спрацює, вивести війська і врятувати багатьох молодих росіян від безглуздої смерті”.

“Моїм російським друзям, які говорять про використання ядерної зброї в Україні: Ви повинні розуміти, що це був би напад на саме НАТО, враховуючи близькість України до території НАТО”, – наголосив Грем.

Також США підтвердили початок переговорів з Україною про гарантії безпеки цього тижня
Про це заявив у понеділок під час пресбрифінгу в Вашингтоні речник Держдепартаменту США Меттью Міллер, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ці переговори почнуться цього тижня», – зазначив представник Держдепартаменту США, уточнивши, що дискусії на нинішньому етапі проходитимуть у віртуальному форматі.

Міллер нагадав, що країни G7 під час зустрічі у Вільнюсі минулого місяця взяли на себе зобов’язання провести двосторонні переговори з урядом України щодо довгострокової підтримки України у сфері безпеки. За його словами, це має забезпечити ЗСУ здатністю захищати країну та стримувати майбутні потенційні напади, а для держави – відновлювати економіку, захищати своїх громадян та прагнути до інтеграції в євроатлантичне співтовариство. Міллер підкреслив, що цей процес відбуватиметься окремо від допомоги, яку США регулярно забезпечують Україні.

Він також зазначив, що в Вашингтоні розглядають цей процес в контексті зусиль по двох напрямках. «Перший – це допомога у сфері безпеки, щоби підтримати їхні зусилля з відсічі російській агресії, а другий – створення довгострокової перспективи для Збройних сил, що може послужити стримуючим ефектом від майбутньої російської агресії»,- зазначив Міллер.

Нагадаємо, що У неділю Заступник голови Ради Безпеки Росії Дмитро Медведєв знову “взявся” за ядерну зброю через контрнаступ ЗСУ.

Чиновник заявив, що старання окупантів “відбити” колективний наступ України і Заходу – очевидні “всім пристойним людям”. Але, головне, армія РФ своєю присутністю в Україні рятує світ від ядерної катастрофи, пригрозив Медведєв в Telegram.

“Адже якщо уявити собі, що наступ “укробандерівців” за підтримки НАТО вдалося і вони відторгли частину нашої землі, то нам довелося б в силу правил Указу Президента Росії від 02.06.2020 піти на використання ядерної зброї. Іншого виходу просто не залишиться. Тому наші вороги повинні молитися на наших воїнів. Вони не дають розгорітися світовій ядерній пожежі”, – заявив Медведєв.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Москва час від часу вдається до ядерних погроз. Розвідка й лідери західних держав вважають такий сценарій малоймовірним.