Горлівка, окупована вже 10 років видніється перед ЗСУ. На цьому напрямку наші військові готуються до масштабної битви, щоб в першу чергу — відбити наступ ворога, а до того ж і просунутись далі, щоправда наразі з повітря.

За словами бійця ЗСУ Євгена Ієвлєва, зараз противник нічого не підозрюючи активно досліджує лінію оборони ЗСУ та аналізує можливості для можливої атаки. У той же час, повітряна розвідка української армії не зафіксувала жодних ознак того, що противник пересуває свій особовий склад або техніку.

«Підрозділи, які займаються розвідкою, вищого рангу, дають інформацію, що це може статися кожної миті. Ми вже три доби перебуваємо в максимальній бойовій готовності. Це в нас називається – «готовність №1», – наголосив боєць ЗСУ.

Стратегічний план Росії полягає в окупації території України. На Горлівському напрямку противнику не буде легко через наявність певних географічних особливостей. Бійці ЗСУ мають резерви та здатні стримувати окупантів.

За словами Ієвлєва, кількість російських розвідувальних дронів, які літають в даний час, найбільша з лютого. Це може свідчити про те, що ворог готується до можливого наступу.

Противник використовує, серед іншого, розвідувальні безпілотні літальні апарати «Орлан». Окупанти максимально активно здійснюють розвідку.

«Так же роблять і наші хлопці. Максимально вивчають логістику – хто, як, куди заїжджає, де, на яких позиціях і вдень, і вночі. У них достатньо приладів, якими вони можуть бачити й вночі. Ми ж також у цьому плані не слабкі»,– додав військовослужбовець.

Більше того, ще взимку ЗСУ вдалося зайняти важливі пункти біля Горлівки. Вони утримуються і зараз. Як розповів експерт Жирохов, саме місто має важливе стратегічне положення і його взяття фактично розрізало б логістичний зв’язок між Донецьком і Луганськом.

Саме через Горлівку проходять великі залізничні і автомобільні шляхи між цими окупованими містами.

Ще одна важлива особливість – Горлівка фактично є частиною великої агломерації Донецька, Макіївки і Єнакієвого. Тобто це суцільна міська забудова, що суттєво ускладнює ведення наступальних дій. Однак із нинішнім запасом в ЗСУ пташок є шанс розчистити коридор спершу з неба.

Тим часом, окупанти почали відчувати ефективність контрбатарейних і артилерійських вогневих комплексів на напрямку Авдіївки. За словами військовослужбовця Ієвлєва, це стало одним з ключових факторів, що турбує противника. Після подій в Авдіївці окупанти значно активізували використання цієї зброї.

За допомогою цих систем противник найчастіше обстрілює населені пункти на «задній» лінії українських сил. Також він використовує міномети, касетні боєприпаси та артилерію.

За словами бійця ЗСУ, нині ворожі FPV-дрони літають набагато якісніше, ніж 4-5 місяців тому. Крім того, кількість російських безпілотників зросла.

Іноді до окупантів приєднуються спеціальні військові групи. Часом стається так, що, наприклад, протягом одного тижня ворожі FPV-дрони та міномети працюють набагато точніше.

«Проходить 5 днів і ситуація змінюється на ту, яка була до цього. Є професійні підрозділи, які точно приїжджають або підтримують, або «гасять пожежі». Думаю, що тими підрозділами, які стояли просто перед нами, на штурм не підуть», – припустив Євген Ієвлєв.

А все через втрати, які наносять бійці ЗСУ противнику. Попри певний дефіцит їм все рівно вдається майстерно косити пачками ворожі групи