ЗСУ зможуть замість анонсованого звільнення Токмака рушити на лівобережжя Херсонської області. Тоді російське угруповання може опинитися у «дивному становищі», розповів генерал-майор запасу, колишній заступник голови СБУ, експерт з питань національної безпеки Віктор Ягун.
За його словами, вихід ЗСУ до Азовського узбережжя до кінця року буде проблематичним. Але українські сили пішли парадоксальним шляхом — бої йдуть на Лівому березі Дніпра, нагадав Ягун.
«Це свідчить про те, що ворог прорахувався, подумавши, що ми кинули всі свої резерви на південь і схід, а за Дніпром у нас нічого не залишилося. Росіяни сподівалися, що всі свої сили ми зосередимо на півдні і сході і оголимо деякі ділянки фронту вздовж берега Дніпра», — пояснив він.
Ягун додав, що для росіян буде вкрай неприємно, якщо ЗСУ справді зможуть просунутися на лівобережжі і захопити там значний плацдарм.
«Якщо так станеться, ми справді зможемо вийти на узбережжя, але не Азовського, а Чорного моря, ближче до Чонгару. Тоді росіяни взагалі не будуть розуміти, що робити, адже угруповання російських військ, яке знаходиться в Запорізькій і Херсонській областях, опиниться в дивній ситуації», — сказав Ягун.
Тому, припустив Ягун, росіянам доведеться вчергове зробити «жест доброї волі».
Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко також прогнозує майбутню поразку РФ на Лівому Березі Дніпра..
На правому березі річки Дніпро в українських захисників є перевага за висотами. А на лівому — тимчасово окупованому — росіяни мають і переваги, і недоліки в утриманні цієї частини Херсонської області.
“Перевага полягає в тому, що у них (ЗС РФ, — ред.) під контролем уся інша логістика все ж, і вони можуть собі дозволити користуватися важко-, середньо-, легкоброньованою технікою. Якщо говорити про Сили оборони України, то саме сам фактор русла Дніпра обумовлює неможливість на сьогодні застосування техніки. І якщо ми говоримо про виконання будь-яких бойових завдань, то це бойові завдання на рівні диверсійно-розвідувальної діяльності, тобто невеликими групами функціонала ДРГ”, — сказав він.
За словами оглядача, немає нічого дивного в тому, що там на лівому березі висаджувалися українські ДРГ.
“Це відбувалося фактично одразу ж після того, як було звільнено правобережжя, почалися подібного роду виконання бойових завдань на лівому березі. І те, що зараз ми можемо бачити на лівому березі, — це накопичувальний результат усіх цих бойових завдань десятків сотень, які були виконані фактично за рік, що минув, від моменту звільнення правого берега. Цей накопичувальний ефект вилився у створення досить великої за площею сірої зони. У те, що росіяни не контролюють цілу низку своїх позицій, особливо в першій лінії оборони. Це вилилося в те, що в росіян виникають певні складнощі взагалі з контролем низки населених пунктів, доріг тощо. Тобто ми на сьогодні бачимо, як вони дійсно втрачають контроль. Вони повноцінно втрачають контроль над лівим берегом і не можуть ніяк цьому завадити”, — каже Коваленко.
За інформацією оглядача, зараз російське командування ухвалило рішення — частину тих підрозділів зі складу групи військ “Дніпро”, які перебувають у Запорізькій області, повернути в зону відповідальності цієї групи, тобто на лівобережну Херсонщину.
“Частина з цих підрозділів уже перебуває під Олешками. Їх повернули під Олешки і російське командування відчуває там серйозну загрозу для своєї присутності. Це лише підтверджує, що дійсно сіра зона так чи інакше, але в якийсь момент повинна буде змінити своє забарвлення”, — підкреслив Олександр Коваленко.