Український лідер Володимир Зеленський нагадав своїй команді, що розподіл спецзасобів захисту для боротьби з пандемією вірусу, доставку яких для лікарень у регіони організовує центральна влада, повинен у будь-якому випадку проходити справедливо.

Про це глава держави повідомив в ході селекторної наради щодо боротьби з поширенням пандемії.

“До нас звертається дуже багато лікарів: пишуть листи, роблять відеозвернення щодо того, що вони не отримують маски, респіратори, захисні костюми, рукавички та інші засоби, які ми переправляли з Києва.

Розподіл спецзасобів проти вірусу між лікарнями має відбуватися справедливо. Ми перевіримо лікарні щодо того, що вони отримують, аби переконатися, що наші лікарі та пацієнти справді захищені”, — пообіцяв українцям Володимир Зеленський.

“Треба постійно говорити про групи ризику та наголошувати, що ми всі – і влада, і суспільство – маємо берегти наших стареньких і піклуватися про людей, які вже мають затяжні хвороби. Наголошувати на цьому треба постійно”, — підкреслив український лідер.

Окрім того, Зеленський повідомив, що в Україні немає проблем із забезпеченням продуктами харчування. За його словами, незначне зростання цін відбувається на деякі імпортні продукти, оскільки вони дорожчають на світових ринках.

Також глава держави обговорив із своєю командою координацію взаємної медичної допомоги з Італією.

“Було б добре надати Італії бригаду з кількох наших фахівців, скажімо анестезіологів, до того, як у нас настане пік хвороби. Тоді вони повернуться з неоціненним досвідом боротьби з пандемією. Однак ми повинні забезпечити їхню повну безпеку та найкращі умови роботи в Італії”, – наголосив президент.

Так він відповів на слова міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який розповів, що Італія звернулася до України з проханням допомогти з бригадами медиків.

Додамо, що вчора, закон №540-IX про збереження соціальних та економічних гарантій під час карантину в Україні набув чинності. До цього його підписав президент Володимир Зеленський.

Що передбачають основні положення законопроекту:

  • запровадження підтримки для працівників та роботодавців в умовах поширення вірусу;
  • розширення підстав для продовження процесуальних строків встановлених судом або законом;
  • забезпечення виконання судових рішень;
  • запровадження відповідальності за вчинення суспільно-небезпечних діянь в умовах поширення вірусу;
  • тимчасове спрощення виробництва продукції, необхідної для протидії поширенню вірусу та спрощення процедури їх закупівлі;
  • забезпечення здійснення виплати соціальної допомоги, продовження строку звернення за соціальною допомогою та строків виплат соціальної допомоги;
  • відтермінування подання звітів, статистичної інформації до контролюючих органів.