Речник Східного угруповання військ ЗСУ впевнений, що російські окупанти готові йти по трупах побратимів задля просування на кілька кілометрів на фронті не за власним бажанням.
Ними управляє ще більш цинічне керівництво.
Череватий зауважив, що головний метод ведення війни в росіян – використання систем ураження: реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії. Також окупанти вдаються до просування малих груп піхоти за прикладом ЗСУ.
З цих слів стало відомо, що лише за 9 січня по Соледару та його околицях ворог наніс 86 обстрілів ракетними системами артилерії. Через часті атаки росіян місто практично знищене. Така тактика росіян, на думку Череватого, дуже дивна.
“Логіка війна зрозуміла, тому що вони хочуть захоплювати руїни, як перед цим було в Лисичанську чи Сіверськодонецьку, поклавши незліченну кількість своїх військ”, – зауважив Череватий.
Проте, речник Східного угруповання військ ЗСУ наголосив, що втрачати особовий склад із колишніх в’язнів не дуже і шкода.
Тим паче штурми вони виконують під прицільним наглядом не менш цинічних керівників.
Сергій Череватий розповів, що морально-психологічний стан російських найманців дуже поганий.
За його словами, у російській армії будь-який проступок карається смертю. Залишитися без життя можна через втрату зброї, відступ без команди чи здачу в полон.
“У них немає іншого виходу, як тільки під постійним пресом насилля та страху рухатися вперед”, – підсумував Череватий.
Водночас директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов називає період між кінцем 2022-го та початком 2023 року – підготовкою від позиційної війни до наступальної. Причому з усіх боків.
“І головним завданням на даному етапі було виграти час для України. Щоб наші військові союзники переконалися у бойових можливостях ЗСУ. І фактично погодилися з поставками нам наступальних ударних озброєнь – БМП (на це погодилися США та низка європейських країн), танків тощо. Як ми знаємо, з легких (колісних) танків таке рішення вже ухвалила Франція. Тепер черга за Великою Британією, США, країнами ЄС. Мета – створити потужний ударний кулак із важкого наступального озброєння, бажано гусеничних танків, щоб Україна могла вирішити основне військово-політичне завдання 2023 року. А саме – звільнення всіх територій України, окупованих та анексованих росіянами”, – наголошує експерт.
Саме тому, продовжує він, на дипломатичному фронті фактично у режимі нон-стоп йдуть переговори Зеленського з лідерами низки держав щодо посилення, а головне – зміни характеру військової допомоги Україні.
“Якщо взяти військово-тактичні та військово-оперативні виміри, то увага прикута до боїв у Донецькій області. Особливо півночі – до захисту Соледара, Бахмута. Продуманою, раціональною обороною з боку ЗСУ під час найважчих боїв було виграно час для того, щоб посилити наші стратегічні можливості на дипломатичному фронті. Що загалом вийшло. На цьому учора у вечірньому зверненні знову наголосив верховний головнокомандувач, президент Зеленський. Час виграно”, – констатує Вадим Карасьов.
На його думку, швидше за все нам доведеться тимчасово залишити Соледар. Але це вже не матиме серйозного військово-стратегічного значення на театрі бойових дій, наголошує експерт. Оскільки, пояснює він, ситуація може змінитися якраз за наслідками весняного наступу українських збройних сил.
“Ймовірно, отримавши у січні-лютому необхідну військову допомогу, здійснивши бойове злагодження, підготувавши угруповання для використання нової бронетехніки – наші війська підуть у широкий наступ. Можливо за кількома напрямками (Мелітополь-Бердянськ, Кремінна-Сватове). І тоді можна розраховувати на докорінний перелом у ході військових дій – і на суттєву зміну військово-стратегічної ситуації на користь України”, – резюмує директор Інституту глобальних стратегій.