1429881061-5546

За словами адвоката, слідство різко прискорилися ще до того, як були затримані силами АТО в Луганській області російські спецпризначенці.

Один з адвокатів народного депутата України Надії Савченко Ілля Новіков заявляє, що останнім часом слідство у її справі різко прискорилося.

Про це він сказав в інтерв'ю «Новой газете», передає Корупція.Інфо

«Треба сказати, що слідство останнім часом підганяє само себе. Наприклад, коли ми говорили слідчим, що не можемо приїхати, ми зайняті, у нас інші справи, слідчий до нас сам приїжджав і привозив на підпис папірці, бо йому потрібно було обов'язково цього ж дня відзвітувати»,- сказав Новіков.За його словами, слідство різко прискорилися ще до того, як були затримані силами АТО в Луганській області російські спецназівці – сержант Олександр Александров і капітан Євген Єрофеєв. Адвокат пояснює це тим, що «була дана команда». «Мабуть, вже прийнято рішення якомога швидше провести суд і після суду домовлятися на рівні дипломатії», – сказав Новіков.

Він також вважає, що все йде до того, що Росія збирається «віддати Савченко». «За моєю сьогоднішньою оцінкою, швидше йде до цього, тому що ніяких бонусів від того, що її тримають тут, Кремль не отримує. А все, що потрібно в сенсі громадської думки, вони досягнуть тим, що її засудять. А після того, як її засудять, жодної користі вона приносити не буде, а приносити незручності буде, тому що тиск з боку європейців за її звільнення буде лише наростати», – сказав Новіков.

На питання, який строк суд може призначити Савченко, Новіков відповів: «Абсолютно спокійно може бути 13-16 років. Я б хотів наголосити, що це той рідкісний випадок, коли ми не збираємося в принципі працювати в площині покарання, і нам абсолютно не цікаво, яка там буде цифра».

За словами Новікова, адвокати Савченко своє завдання в суді бачить у тому, щоб «показати всім, як ішло слідство, от просто вивернути всю цю білизну навиворіт, лайном назовні», а також набрати додаткові очки підтримки Савченко за межами Росії.