Військово-політичний аналітик, колишній командир штурмової роти у батальйоні Айдар Євген Дикий дав свій прогноз щодо двох варіантів закінчення війни.

В інтерв’ю Новинарні він сказав, що все залежатиме він українського контрнаступу.

За його словами, за ідеального розкладу український контрнаступ може призвести до того, що активна фаза війни закінчиться восени цього року, але цей шанс досить малий.

– Ідеальний для нас це: повний колапс російського угруповання, знищення його впродовж цього літа, тріумфальний вступ в Крим, а ще й після цього запуск внутрішньоросійської смути, коли їм просто стане не до нас, – сказав він.

Також він озвучив альтернативний сценарій, який він назвав дуже поганим.

– Наступ узагалі провалюється, у такому разі нас вже цієї осені саджають за стіл перемовин, змушують замиритися за нинішньою лінією фронту. Відбувається замороження конфлікту за корейським сценарієм, і це для нас фактично програшний варіант, – сказав він.

Дикий пояснив, що тоді росіяни скористаються перервою для додаткової мобілізації, відновлення свого оборонпрому, закупівлі того, чого їм зараз бракує, і повернуться. А Україна тим часом сидітиме й зализуватиме рани.
За таких умов, Дикий вважає, що “жоден інвестор на таких умовах в країну не піде”. Крім того він сказав, що тоді “ні про жодні ЄС та НАТО серйозно не йтиметься”.

– Будемо сидіти з обваленою економікою із замороженою лінією фронту, на якій треба тримати величезну кількість військ, і незрозуміло, з яким ресурсом готуватися відбивати наступну навалу.

В кінці він також зауважив, що у короткій перспективі варіанта того, що російські окупанти знову підуть на Київ, немає.

Зазначимо, що Збройні Сили України готові розпочати довгоочікуваний контрнаступ проти російських окупаційних військ, однак поки що країна чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату на полі бою.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки іоборони України Олексій Данілов в інтерв’ю англійському виданню BBC.

“Ми визначимося, коли все почнеться для того, щоб досягти максимального результату на даному етапі ведення війни. Це може бути завтра, сьогодні, післязавтра, або через тиждень. Було б дуже дивно, якби я публічно наголошував про дату проведення тих чи інших речей. Це є неприпустимо”, — сказав Данілов.

На запитання журналіста, чи готова Україна до контрнаступу, Данілов відповів, що “ми готові завжди”.

“Тут питання не в часі. Ми маємо розуміти, що той історичний шанс, який зараз наданий Господом нашій державі, ми не маємо ні в якому разі втратити. Щоб стати дійсно незалежною великою європейською країною”, — додав секретар РНБО.

В свою чергу радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Україна готує ґрунт для контрнаступу проти російських окупаційних сил, і інтенсивність бойових дій наростає.

“Це складний процес, не питання одного дня, певної дати або певної години. Це безперервний процес деокупації. Деякі процеси вже відбуваються, наприклад, знищення ліній постачання або вибухи складів в тилу. Інтенсивність наростає, але це займе досить тривалий час”, – сказав він в інтерв’ю британському The Guardian.

Тим часом Михайло Подоляк прогнозує, що в міру того, як український контрнаступ буде набирати обертів, російські угруповання, що воюють на боці України, будуть дедалі частіше здійснювати рейди, подібні нещодавнім операціям в Бєлгородській області Російської Федерації.