Влада Ірану звинуватила президента України Володимира Зеленського в поширенні “антиіранської пропаганди” після того, як глава нашої держави закликав іранців припинити надання військової допомоги Російській Федерації, пише Sky News.

“Повторення президентом України маячні проти Ісламської Республіки Іран відповідає антиіранській пропаганді та інформаційній війні, спрямованій на залучення якомога більшої кількості зброї та фінансової допомоги з країн Заходу”, — заявив офіційний представник МЗС Ірану Насер Канаані.

Нагадаємо, російські окупанти вже випустили по Україні понад 1160 дронів-камікадзе іранського виробництва. З них українськими військами було збито майже 900.

На тлі постійних обстрілів українських міст з використанням іранських БПЛА президент України Володимир Зеленський опублікував звернення до народу Ірану, в якому розповів про причини і наслідки таких ударів і попередив, що допомога РФ штовхає країну “ще глибше і глибше на темну сторону історії”.

Зеленський зазначив, що Кремль, чиї запаси ракет та іншого озброєння швидко виснажувалися на тлі розв’язаної проти України повномасштабної війни, був змушений звертатися до інших країн, зокрема, до Ірану, за військовою допомогою. Влітку 2022 року стало відомо про продаж Іраном Росії БПЛА Shahed-136 і Mohajer-6.

Спершу Тегеран лицемірно заперечував надання росіянам ударних дронів власного виробництва. Проте згодом Ірану під тиском довелося визнати факт надання військової допомоги Москві, хоч й цинічно запевнили, що поставки нібито “відбулися до 24 лютого”.