Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що в питанні надання автокефалії Українській церкві він діятиме на благо українського народу.

Про це він сказав у четвер, 25 жовтня.

За словами патріарха Варфоломія, «українці мають право на автокефалію», як і всі балканські народи, котрі з часом вийшли з-під юрисдикції Вселенського патріархату і стали самостійними. «Чому всі інші мають право на автокефалію, а 45-50 мільйонів українців не мають? Це несправедливо», – наголосив Вселенський патріарх під час зустрічі з прочанами Греції.

«Будьте впевнені, що ми вирішуватимемо українське питання в звичайному порядку і на благо українського народу», – додав патріарх Варфоломій, зазначивши також, що питання автокефалії для Української церкви не нове, адже воно стало актуальним після здобуття Україною незалежності в 1991 році.

Разом з тим варто відзначити, що предстоятель української православної церкви Київського патріархату Філарет зазначив, що Україна повинна отримати Томос до кінця поточного року.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Філарет сподівається, що до кінця року відбудеться об'єднання церков і в Україні буде єдина православна церква. Вселенський патріарх сказав, що буде всіляко цьому сприяти.

"Я думаю, що допоможе нам Вселенський патріарх у цьому. Адже буде представник Вселенського патріарха на цьому об'єднавчому Соборі. Він буде сприяти тому, щоб об'єднання відбулося", – заявив Філарет.

Як повідомлялося, 9-11 жовтня в Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату. У комюніке Синоду, поширеному 11 жовтня, було підтверджено намір надати Українській церкві автокефалію. Також Синод зняв анафеми з патріарха Філарета та митрополита Макарія, а також скасував видане в 1686 році в синодальному листі юридичне зобов’язання, яке надало Московському патріарху право висвячувати Київського митрополита. У відповідь Синод Російської православної церкви ухвалив рішення призупинити євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом.