В італійському Неаполі в неділю, 14 липня, завершується ХХХ Всесвітня літня Універсіада, на якій розігрувалися 250 комплектів медалей в 18 видах спорту.

Збірна України в результаті завоювала 20 нагород (6 золотих, 7 срібних, 7 бронзових) і посіла десяте місце в медальному заліку і 11-е – в загальнокомандному заліку серед 170 країн-учасниць, повідомляє Укрінформ.

Україна в Неаполі представляли 160 спортсменів.  Вітчизняні студенти виступили в баскетболі, волейболі, спортивної гімнастики, художньої гімнастики, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, стрибках у воду, стрільбі з лука, тенісі, тхеквондо, фехтування та футболі.

Переможцями студентських Ігор-2019 в складі збірної України стали:

Легка атлетика – Марина Бех-Романчук (довжина), Ольга Корсун (потрійний), Юлія Чумаченко (висота), Ірина Климець (молот), жіноча естафета 4х400 метрів (Марія Миколенко, Анастасія Голенева, Катерина Климюк, Тетяна Мельник);

Художня гімнастика – Єва Мелещук (булави).

Срібні і бронзові нагороди українські спортсмени завоювали: в баскетболі (чоловіки);  легкої атлетики – Сергій Регеда (молот), Ірина Геращенко (висота), жіноча команда в ходьбі на 20 км (Олена Собчук, Марія Філюк, Валентина Мирончук);  художньої гімнастики – збірна України (вправи з 5 м'ячами, групове багатоборство, вправи з 3 обручами і 2 парами булав), Єва Мелещук (обруч, стрічка);  стрільбі з лука – Артем Овчинников, Поліна Родіонова, Ірина Хочин;  тхеквондо – Ірина Ромолданова, Денис Вороновський;  дзюдо – Ганна Антікало.

Загальнокомандний залік Універсіади в Неаполі впевнено виграла збірна Японії – 33 золотих, 21 срібна, 28 бронзових медалей.

Минулого Всесвітній Універсіаді, яку приймав китайський Тайбей в 2017 році, українські спортсмени завоювали 36 медалей (12 золотих, 11 срібних, 13 бронзових) і посіли 6-е місце в загальнокомандному заліку серед 142 країн-учасниць.