Три роки окупації – а стратегії повернення територій в Україні і досі немає. Про закон – ініційований президентом щодо реінтеграції Донбасу – всі чули, але ніхто так і не бачив, передає Корупція.Інфо

Популярне: Він був ще таким молодим: рівнянин помер в жахливих муках, деталі приголомшують

Про Крим останнім часом чиновники навіть не говорять. Схоже, в його повернення під юрисдикцію України вже й не вірять. На відміну від росіян. Бо Москва вже зараз робить усе, щоб цього не сталось.

Ірина Геращенко – уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Проте навіть їй небагато відомо про президентський закон про реінтеграцію.

"На сьогодні законопроект не подано, не зареєстровано до Верховної Ради. За моєю інформацією наступного тижня може відбутись засідання Ради безпеки і оборони, де буде розглянуто повний текст закону", – сказала уповноважена з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Після того, як голова РНБО Олександр Турчинов вперше заявив про перехід до іншого формату АТО, заговорили про "хорватський сценарій" вирішення конфлікту. Прем'єр-міністр Гройсман уточнив, що йдеться саме про невійськову частину.

Як відомо, раніше Геращенко заявила, що екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає негайної реакції влади України та світової спільноти.

"Маємо посилити увагу світу до екологічних викликів і проблематики, вимагати доступу міжнародних експертів до всіх підприємств, які мають небезпечне виробництво , на тимчасово окупованих територіях, і які сьогодні рейдерськи захоплені окупантами і бойовиками", – написала вона за підсумками зустрічі в уряді, присвяченій проблематиці екології на Донбасі, техногенним та екологічним ризикам, викликаним збройною агресією РФ.

Геращенко зазначила, що особливу тривогу викликають затоплені на окупованих територіях шахти, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму.

За її словами, міжнародні партнери України по нормандському формату готові сприяти в експертизі екологічної ситуації на шахтах, проведенні відкачувальних і відновлювальних робіт, делегуванні на місце експертів.

"Але інша сторона не дає доступу експертам – і це може закінчитися дуже серйозною екологічною катастрофою", – підкреслила вона.

Також, зазначила Геращенко, дуже важка ситуація з підприємствами поблизу лінії зіткнення, де порушений виробничий цикл через постійні обстріли.

"Украінські переговорники в Мінську неодноразово піднімали питання режиму тиші для проведення ремонтних та відновлювальних робіт для підприємств, розташованих поблизу лінії розмежування. Однак РФ і ОРДЛО не надають гарантій і не дають можливості нормально провести ці роботи. Особливо гостро питання стоіть для торецького фенольного заводу, Авдіівського коксохімічного комбінату, інших стратегічних та інфраструктурних об'єктів", – повідомила вона.