Архієпископія православних російських церков у Західній Європі (екзархат Вселенського патріархату) заявила, що Константинополь не припиняв спілкування з Московським патріархатом.

"Сповіщаємо вас про те, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує його поминати в порядку, який вставновлений у диптиху", — йдеться у заяві екзархату російських парафій.

При цьому наголошується, що екзархат "перебуває у повному спілкуванні з усією православною церквою".

"Всі православні віряні можуть брати повну участь у літургійному житті та церковних таїнствах у наших парафіях", — наголошується у повідомленні.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Екзархат Константинополя закликає всіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірян російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність церкви.

Варто нагадати, що 15 жовтня Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Під заборону потрапили церкви Афону, всі храми Стамбула, а також Анталії.

Крім того, Білоруська православна церква слідом за РПЦ оголосила про розрив із Константинополем, а також Душанбинська православна церква як частина РПЦ.