Meetings of the Defence Ministers at NATO Headquarters in Brussels - North Atlantic Council Meeting

Якби питання вступу до НАТО вирішувалося на найближчому референдумі, 64% українців проголосували би за

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", передає Корупція.Інфо.

Порівняно до 2010-го р, позиція більшості українців щодо вступу до НАТО змінилася на діаметрально протилежну. Це випливає із соцопитування, проведеного у липні.

"Найбільш кардинальні зміни сталися у ставленні населення України до НАТО. У червні 2010 року на уявному референдумі щодо вступу України до НАТО лише 25% із тих, хто зголосився узяти участь у такому референдумі, проголосували б за вступ України до НАТО, а 68% проголосували би "проти".  У червні 2014 року ситуація змінилася на протилежну: 45% проголосували б за вступ до НАТО, а 36% – проти. А ще через рік, у липні 2015 року, "за" вступ до НАТО проголосували б 64% учасників референдуму і 28.5% – проти", – зазначається у повідомленні фонду.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер прокоментував у своєму Twitter, що це – один із результатів російської агресії.

"Дослідження Фонду Кучеріва показує, що 64% опитаних в Україні нині підтримують вступ до НАТО. Із 25% у 2010-му. Ще один результат агресії Росії", – написав дипломат.

Снимок

Із дослідження також випливає, що за останні два роки змінилися також зовнішньополітичні орієнтації українців. Якщо у 2010-му майже половина населення (49%) вважала за пріоритет вступ до Митного союзу, то у липні 2015 року 51% українців хочуть вступити в ЄС.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що Україні зарано подавати заявку на вступ до НАТО.