Секретар Ради національної безпеки і оборони України, Олексій Данілов, висловив можливість того, що країни Заходу можуть допомагати Україні не лише зброєю, але й військами в разі захоплення Росією української держави. В ефірі українського ЗМІ він наголосив, що відправка військ Заходу до України є складним питанням, і наразі Київ очікує на своєчасне постачання сучасних систем озброєнь.
«Ми абсолютно не виключаємо появи на нашій території тих чи інших військових підрозділів тих чи інших країн, якщо вони ухвалюватимуть відповідне рішення», — сказав чиновник.
Також секретар РНБО акцентував увагу на тому, що «вся Європа здригнеться і їм тоді доведеться воювати», якщо Росія захопить Україну.
Водночас Олексій Данілов у відповідь на запитання про можливість запиту до Заходу про запуск в Україну іноземних військ наголосив, що «в житті нічого неможливого немає».
Тим часом радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив в інтерв’ю українським ЗМІ повідомив, що заява лідера Франції Еммануеля Макрона про можливість окремих країн НАТО надіслати свої війська до Україні свідчить про зміни в підходах континентальної Європи до протистояння з Росією.
«Сьогодні у Росії немає шансів виграти цю війну. Це не означає, що вона завтра закінчиться і що це буде легко. Ні, але у Росії немає шансів виграти цю війну. І тому вона істерично шукає ресурси в інших країнах, формує ці «альянси». Білорусь, офіційний Мінськ надавали їй ресурсні можливості, полігони, розконсервували техніку, навчання проводили», — зауважив Подоляк.
Він зауважив, що Росія докладає всіх зусиль для інформаційних програм щодо «наступу з півночі» на Харків, Київ і так далі. Вони покликані додатково деморалізувати українців, але на відповідних напрямках робиться все необхідне для того, щоб ефективно протидіяти цьому.
«Щодо національних контингентів. Мені подобається той рівень дискусій, який задав Еммануель Макрон, тому що це говорить про те, що консервативна, класична, континентальна Європа усвідомлює ризики війни, ризики Росії в незмінному вигляді, якщо Владімір Путін не програє. І, відповідно, вони готові переходити на інший рівень дискусій», — зауважив Подоляк.
Він висловив думку, що обговорення можливості використання Збройних сил різних країн свідчить про те, що «рано чи пізно буде прийняте рішення». Також вказав, що до України можуть прибути «принаймні тренінгові, консультативні та логістичні місії».
«Це буде дуже важливо для нас, тому що, з одного боку, більше інтегруватиме нас в загальну безпеку системи Європи. Тобто ми станемо невіддільною частиною в повному сенсі цього слова, і тоді буде формалізація наших відносин з НАТО. З іншого боку, ми отримаємо дійсно суттєву підтримку, бо тоді люди будуть зацікавлені, вони перебуватимуть в самій «події» та розумітимуть, так само як Міцотакіс побачив вчора в Одесі, що таке Росія. Я думаю, що він набагато агресивніше впливатиме на відповідні рішення щодо додаткових систем протиракетної оборони для України», — вважає радник керівника ОП.
Він переконаний, що якщо люди з країн НАТО будуть тут перебувати, вони відчуватимуть «нерв війни», і впливи на суспільство, на політичні партії будуть інакшими.
«Одне діло – приїхати політику на один – два дні, а інша річ – коли ти тут перебуваєш постійно, відчуваєш все, що відчуває Україна», — зауважив Подоляк.
У своїх коментарях він додав, що обговорення можливості використання національних контингентів робить дискусію простішою порівняно з попередньою, яка стосувалася необхідності виведення всієї зброї на поле бою в Україні, а не зберігання її на складах.
«Дочекаємося, до речі, зустрічі Макрона з Зеленським. Думаю, вони це більш детально обговорять», — додав Подоляк.