Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що якщо новий президент піде на будь-яку значиму поступку Росії в питанні врегулювання ситуації на сході України, люди дуже швидко повернуться проти нього.

Про це дипломат заявив угорському медіа Valasz Online.

– Що, якщо пан Зеленський вирішить домовитися з Росією про східні території, скажімо, відмовившись від деяких з них?

– Зеленський дуже швидко налаштує співвітчизників проти себе, якщо запропонує зробити це. Він, по суті, сказав зворотнє. Він сказав, що наполягатиме на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України, і він підтримує процес, який вже йде для цього, – зауважив Волкер.

На думку головного дипломата США по Україні, кращий шлях до врегулювання конфлікту – розвиток пропозиції про направлення на схід миротворчої місії ООН, а також продовження проведених Києвом реформ. 

"Ми сподіваємося, що ефективний процес припинення війни на сході можливий, що Росія може забезпечити мир, але зробить це Росія чи ні, все одно потрібно допомагати Україні стати успішною і стійкою країною", – підсумував Курт Волкер.

На думку Волкера, в обраного президента Зеленського буде термін, і чи буде він призначений на другий термін, буде залежати від того, як український народ оцінить його успіхи.