Грузинські ЗМІ пишуть, що після затримання Міхеілу Саакашвілі запропонували угоду. Мовиться про хороші результати його політсили на місцевих виборах в обмін на повернення політика в Україну.
Таку інформацію у фейсбуці оприлюднила головна редакторка газети “Хроніка+” Елісо Кіладзе. Пропозицію “домовитися” Саакашвілі нібито отримав від провладної “Грузинської мрії”.
Саакашвілі відхилив пропозицію
За її інформацією, політику обіцяли, що його партія “Єдиний національний рух” отримає непогані результати на місцевих виборах, якщо політик покине батьківщину й повернеться в Україну. Втім, як стверджує Кіладзе, Саакашвілі на це не погодився. Натомість він оголосив голодування й попросив про зустріч з українським консулом.
Не вийшло. Вони готові були піти на все, крім ув’язнення Міші! Не здавайся,– підкреслила редакторка грузинського ЗМІ.
Сам Саакашвілі вже заявив, що не погоджується з вироком суду й вважає себе політичним в’язнем. У день місцевих виборів у Грузії він написав із в’язниці листа. Політик закликав громадян йти на виборці дільниці й заявив, що вироки йому винесли, зокрема, на замовлення Путіна.
Винесені йому на батьківщині вироки колишній грузинський президент назвав “хибними та повністю сфабрикованими”. Він вважає, що їх ухвалювали, зокрема, й на “замовлення Путіна”. Мовляв, жодна країна світу не погоджується з цими рішеннями, окрім Росії.
Проте, як пояснив Саакашвілі, він вирішив повернутися, адже вірить у свою країну та їх громадян. Тож він закликав усіх йти на виборчі дільниці й голосувати, аби жоден голос не був втрачений. Й додав, що після цього, мовляв, потрібно буде захищати результати “референдуму” (так грузинська опозиція називає місцеві вибори).
Моя свобода і, що ще важливіше, свобода Грузії повністю залежить від вашої активності та боєздатності у найближчі дні,– наголосив політик.
Й додав, що від цього також залежить й підтримка з боку міжнародної спільноти. “Будь ласка, не сумнівайтеся і до кінця вірте, що наша перемога – у наших руках. Я люблю вас. Вірний вам, Міхаіл Саакашвілі”, – підсумував він.
Що говорять про помилування Саакашвілі
На батьківщині Саакашвілі загрожує до 6 років в’язниці. Вирок оскарженню не підлягає. Тож, як пояснили адвокати політика, його звільнення з-під варти можливе лише за умови помилування президентки. Втім, Саломе Зурабішвілі рішуче заявила, що робити цього не має наміру. Вона звинуватила колишнього грузинського лідера у намаганнях дестабілізувати ситуацію в країні.
Попри це, захист Саакашвілі таки не втрачає надій на його помилування. Мовляв, позиція Зурабішвілі все ще може змінитися. Якщо ж цього не станеться, є ще варіант екстрадиції політика в Україну. Втім, цей процес може затянутись надовго й не факт, що взагалі увінчається успіхом.
Заява президентки Зурабішвілі про те, що вона ніколи не помилує Саакашвілі, продиктована правлячою партією” Грузинська мрія “, але завтра ситуація може змінитися,– заявив Басилая.
Це перший можливий шлях звільнення Саакашвілі. Другий, за словами адвоката, передбачає екстрадицію політика в Україну, адже він є українським громадянином. Однак Басилая уточнив, що цей варіант є довгим і не факт, що дасть позитивний результат.
Прокурор Джарджі Циклаурі зазначив, що українська сторона поки не зверталася до міністерства юстиції Грузії із запитом про екстрадицію Саакашвілі.
Водночас глава Мін’юсту Грузії Раті Брегадзе запевнив, що в’язниця в місті Руставі, куди помістили затриманого політика, відповідає всім необхідним міжнародним стандартам.