Ірина Верещук заявила про серйозний конфлікт між Володимиром Зеленським та Рінатом Ахметовим. Бізнесмен готує переворот у державі.
Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України Ірина Верещук в ефірі програми “Свобода слова на ICTV” оголосила, що олігарх Рінат Ахметов кинув виклик президенту України Володимиру Зеленському та Українській державі зокрема.
Верещук зазначила, що вона якісно виконує свої прямі обов’язки, буває на територіях Луганщини та Донеччини, спілкується з населенням цих областей. Зовсім недавно жінка повернулась з міста Щастя Луганської області.
Нардепка повідомляє, що місцеве населення дуже занепокоєне бажанням Ахметова відімстити Зеленському, адже це може призвести до того, що ТЕС закриють і місто посеред зими залишиться без опалення, а частина працівників ТЕС і без роботи.
Верещук вважає, що зараз цих людей можна назвати фактично в’язнями. 60 тисяч невинних жителів Донеччини та Луганщини можуть опинитись у жахливій ситуації.
“У результаті, коли ми говоримо про об’єднання, то товариш Ахметов, як найбагатша людина в країні, яка має капітал та вплив, має розуміти, що це ще й відповідальність. Сукупність обставин і тих викликів, які є, і така політика, яку проводить Ахметов, – це не мудро”, – зазначила Верещук.
На запитання ведучого про те, яку саме політику веде Рінат Ахметов Верещук відповіла, що тут мова йде про медійну, інформаціїну та політичну складові, коли олігарх завдає удару всій країні, вирішуючи свої питання зі Зеленським. А як ви вважаєте, Верещук правильно сказала, пишіть в коментарях?
Відзначимо, що в політичній кризі та в дестабілізації України, а також у сценарії «державного перевороту» найбільше зацікавлений Кремль, таку думку висловив у коментарі Радіо Свобода голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
«Ризик (політичної кризи та дестабілізації) – безумовно є. Провокації під час масових протестних акцій ми бачили й раніше: причому і при (Петрі) Порошенку, і при (Володимирі) Зеленському. Такий ризик зберігається і зараз. А те, що Росія зацікавлена у провокуванні гострої політичної кризи – в цьому переконані багато спостерігачів і в Україні, і за її межами. Саме це може стати підставою для втручання Росії у внутрішні справи України, як це вже було на початку 2014 року», – зазначає Фесенко.
Також він згадує повідомлення CNN про те, що США попередили Україну про ведення ФСБ Росії дестабілізуючої діяльності всередині України, зокрема для того, щоб розбурхати суспільство проти чинного президента.
Про «руку Кремля» у можливій спробі державного перевороту згадує також член «безпекового» парламентського комітету, депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський, який також є представником президента в Конституційному суді.
«Як депутат профільного комітету я отримую інформацію (зокрема її надає нам розвідувальне співтовариство) про те, що такий варіант розвитку подій дуже хотіла б бачити Російська Федерація. І вона все для цього робить», – каже депутат монобільшості.
Він уточнює, що подібне бачення ситуації мають як українські розвідники, так і розвідслужби деяких західних держав.