На Бахмутському напрямку ворог значно посилив дії. Зокрема, стало відомо, що ЗСУ відбивають позиції, а ворог їх знову штурмує.
Про це розповів сержант роти ударних безпілотних комплексів «Ахіллес» 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Олесь Маляревич.
«За останні дні загарбники значно посилили свої дії. Ситуація на південь від Бахмута виглядає наступним чином: ми атакуємо — нас атакують. За останній тиждень Сили оборони деокупували декілька позицій, а росіяни наступного дня намагаються ці позиції повертати. Ворог не шкодує ані сил, ані засобів, ані людей, щоб це робити. Коли противник розкривається, то ми його знищуємо», — наголосив Маляревич.
За словами військовослужбовця, ворог потужно тримається за Бахмут, підтягуючи резерви.
«Противник втрачає багато техніки та особового складу. Наше завдання полягає в тому, щоб потрохи звільняти території. Одна — дві позиції ворога, 10-50 метрів звільненої української землі — це вже великий результат. Треба закріплюватися й прикривати піхоту, щоб рухатися далі», — додав Маляревич.
Також, варто наголосити, що російські загарбники стирають з лиця землі українські населені пункти ще до їхнього захоплення. Таку тактику вони використовують насамперед для того, щоб українським захисникам не було за що зачепитися.
Про це сказав військовий оглядач Денис Попович.
“Мар’їнка, Бахмут, Авдіївка — це населені пункти, які росіяни стирають з лиця землі. Ще можна й інші навести, не тільки ці три, що були повністю зруйновані артилерією РФ. У міській забудові зручніше і легше тримати оборону. Можна знаходити місця, де встановлювати кулеметні точки, знищувати броньовану техніку, піхоту. Тому противник для того, щоб не вплутуватися у вуличні бої, просто знищує місто. Для того, щоб зробити так, щоб українським захисникам не було за що зачепитися. Тобто створити руїни, гори щебеню”, — сказав він.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
Така тактика, каже Попович, принесла російським окупантам певні плюси в Бахмуті, де Сили оборони України залишили значну частину міста саме тому, що там не було де закріпитися, лишилися лише руїни, місто було знищене.
“Але ця тактика вкрай витратна. І з погляду використання живої сили, і з погляду використання артилерії, витрати боєприпасів тощо. Але нічого не буває безлімітного, нескінченного. Тому така тактика дає змогу просуватися вперед дуже повільно, з великими витратами і з малим коефіцієнтом якості, якщо можна так висловитися”, — зазначив оглядач.
Коментуючи ситуацію навколо Авдіївки, Попович сказав, що росіяни намагалися оточити місто і змусити українські частини покинути його.
“Коли ми говоримо про Авдіївку, маємо подивитися на карту. І тоді побачимо, яка конфігурація лінії фронту. Ми побачимо, чому російські війська вирішили, що там можна досягти легкої перемоги. Просто оточити місто і змусити піти звідти наші частини, а потім пред’явити це як перемогу для того, щоб мати політичні плюси”, — сказав експерт.
Але такі наміри, з військового погляду, за словами Поповича, були б логічними тільки в тому разі, якби військам РФ вдалося здійснити бліцкриг — те, чого вони прагнули в 10-х числах жовтня, коли й почали наступальні дії на Авдіївку.
“Зараз військовий сенс вислизає, — на тлі всіх втрат, яких вони зазнали, на тлі мінімальних просувань як на північ, так і на південь від Авдіївки. Зараз усе це відбувається саме в політичній сфері. Є політичне завдання оточити Авдіївку для того, щоб отримати перемогу і цю перемогу конвертувати в політичні плюси. Очевидно, для того, щоб покласти це на стіл переговорів для досягнення угоди про припинення вогню, про тимчасове заморожування війни”, — резюмував оглядач.