Для того, щоб звільнити Бахмут Донецької області та повернути його під контроль ЗСУ, не обов’язково брати місто в оточення з усіх боків. Можна використати іншу тактику.

Про це йдеться у коментарі військового експерта Олексія Гетьмана для РБК-Україна.

“Не обов’язково брати його одразу в оточення з усіх боків, можна завдати удару з півдня, вибити ворога з Бахмута, а потім уже рухатися і на півночі”, – зазначив він.

За його словами, на те, що наступ з південної сторони йде активніше, ніж з північної, є свої причини.

“Швидше за все, на півночі росіяни тримають потужнішу оборону і зосередили більшу кількість військ. Для нас це суті не змінює, завдання залишається в тому, щоб оточити місто”, – уточнив експерт.

Своєю чергою, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко впевнений, що наступ на Бахмут міг бути стрімкішим, якби Сили оборони мали достатньо артилерії та інших засобів.

“У цьому випадку, я думаю, нашим підрозділам вже вдалося б звільнити Бахмут. Але очевидно, що на сьогодні з точки зору контрнаступу пріоритетом є саме південь. І тому війська в районі Бахмуту виконують феноменальне завдання, добиваючись успіхів”, – додав він.

Варто підкреслити, що за добу росіяни 686 разів завдали ударів на Бахмутському напрямку.

Про це повідомив заступник командувача Східного угрупування військ ЗСУ зі стратегічних комунікацій Сергій Череватий.

“Ворог на цьому напрямку дуже потужно чинить опір і вже кілька діб поспіль там артилерійські обстріли перебільшують обстріли на Лимано-Куп’янській ділянці, хоча останні місяці вона була лідером з обстрілу. Ініціатива залишається за українською стороною”, — зазначив Череватий.

За його словами, за останню добу було скоєно 6 авіанальотів, відбулося 9 бойових зіткнень.

“За цю добу ми знищили 60 окупантів у районі Бахмута, 102 — поранили, чотирьох — взяли в полон. Також знищено шість артилерійських гармат, зенітно-ракетний комплекс “Стріла 10”, бронеавтомобіль, самохідна артилерійська установка “Гвоздика”, три безпілотні літальні апарати типу “Зала” та один дрон камікадзе “Ланцет”, — сказав він.

Він також додав, що від 40 до 60 тисяч снарядів за добу росіяни випускають на Східному напрямку. Череватий зазначив, що головна потреба ЗСУ — це снаряди. Україна є єдиною країною, яка використовує всі види снарядів часів Радянського Союзу та провідних країн НАТО.

Крім того, українські військові невпинно рухаються до звільнення Бахмута. Однак захисники не повторюють помилок російських окупантів, а роблять усе для збереження особового складу.

Про це розповів Сергій Череватий – заступник командувача Східного угруповання військ з комунікацій. За його словами, ворог зазнає шалених втрат.

“Ми не повторюємо антиподвиг “Вагнера” – не кидаємось у лобові атаки. Ми рухаємось повільними, але впевненими кроками. Це сотні метрів у добу, але ми зберігаємо особовий склад”, – зазначив Череватий.

Як відомо, Сили оборони захопили панівні висоти навколо Бахмута, звідки можуть уражати росіян у самому місті. Крім того, захисники вибивають ворога з населених пунктів поблизу. Так, росіяни залишили позиції в районі Андріївки та ризикують опинитись в оперативному оточенні в Кліщіївці.

Ба більше, на цю ділянку фронту вже передали касетні боєприпаси, якими можна буде накрити великі площі й завдати серйозних втрат росіянам. Оскільки Бахмут практично знищений, застосування такої зброї дозволяється.