Головним імпортером електричної енергії з Білорусі і Росії стала компанія “Дніпросталь-Енерго” олігарха Віктора Пінчука.

Про це повідомив народний депутат, лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

На жаль, головними імпортерами російської електроенергії стали великі промислові компанії, чий фінансовий і лобістський потенціал дозволяє вже два місяці вільно постачати в Україну російський ресурс.

Перш за все це найбільший виробник труб – компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука, точніше її структурний підрозділ «Дніпросталь-Енерго». Ця компанія першою отримала доступ до міждержавних мереж, ще в січні, зарезервувавши 15 850 МВт годин.

Як можливо, що українські компанії – гіганти нехтують питаннями енергетичної, екологічної та соціальної безпеки? Невже доцільно заради додаткових баришів, нарочито знижених (щоб тримати на гачку) цін потакати агресору та ставити під загрозу інтереси держави?

▪️З початку року Україна імпортувала з Росії та Білорусі 533 млн кВт годин електроенергії.
Фактично імпорт позбавив…

Опубликовано Mykhailo Volynets Среда, 24 февраля 2021 г.

Додамо, що компанія “Інтерпайп” олігарха Віктора Пінчука намагається повернути собі право участі в тендерах для поставки колісних пар і трубної продукції державним компаніям, які останні роки приносили їй надприбутки.

Про це йдеться в статті видання “Главком” під назвою “Великий колісний дерибан. Пінчук намагається повернутись на мільярдні тендери”.

“У жовтні 2020 року АМКУ оштрафував на 70 млн грн корпорацію “Інтерпайп” олігарха Віктора Пінчука і 3 афілійовані з нею компанії за змову на тендерах “Укрзалізниці”. Сума штрафу мізерна як для обсягів постачання цих коліс залізничній монополії. Тим не менше рішення заблокувало участь цих компаній в нових тендерах. Для Пінчука це величезна стаття заробітку, бо Росія закрила для нього свій ринок, попри спроби олігарха задобрити агресора через низку міжнародних заяв на користь примирення з Росією”, – йдеться в статті.

Автор зазначає, що Пінчук докладав неабияких зусиль, аби замирити Росію – відкликав свої позови до митної служби РФ, публічно заявляв про необхідність поступок України в питанні Криму. Однак спроби домовитися з Росією про збут своєї продукції завершилися провалом.

В такій ситуації, корпорація олігарха спрямувала всі зусилля для скасування заборони АМКУ отримувати державні контракти упродовж 3 років.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.