Міністр закордонних справ Швеції, чинна голова ОБСЄ Анн Лінде здійснить свій перший закордонний візит на новій ролі в Україну на наступному тижні.
Про це Лінде повідомила під час представлення програми і пріоритетів шведського головування в Організації на засіданні Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні, повідомляє Укрінформ.
«Вже на наступному тижні я відвідаю Україну, щоб зустрітися з представниками української влади, а також із спеціальним представником Грау (спеціальним представником чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Хайді Грау – ред.), СММ і координатором проектів в Україні з метою оцінки ситуації та підтримки зусиль зі сталого врегулювання конфлікту », – заявила Лінде.
Чинна голова Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде підкреслює, що територіальна цілісність України повинна бути відновлена включно з територією окупованого Росією Криму, пише “УНІАН”
“Найбільш кричущим прикладом порушення загальних зобов’язань і міжнародного права залишається криза навколо України і в Україні”, – зазначила Лінде.
Керівник ОБСЄ сказала, що Швеція визнає “життєво важливою необхідністю” діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і проведення переговорів в “нормандському форматі” і мінської Тристоронній контактній групі з метою “знаходження стійкого політичного вирішення конфлікту”.
“Цього треба досягти відповідно до принципів і зобов’язань ОБСЄ з дотриманням суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, в тому числі Автономної республіки Крим та міста Севастополь”, – підкреслила Лінде.
За її словами, Швеція на чолі ОБСЄ продовжить рішуче відстоювати позицію, щоб спостерігачі СММ мали безпечний і захищений доступ без перешкод на всій території України, і необхідно забезпечити умови для виконання місією її мандата.
Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак у складі української делегації взяв участь у зустрічі політичних радників лідерів держав – учасниць Нормандського формату, яка відбулася у вівторок у Німеччині.
Під час консультацій, які тривали понад шість годин, радники лідерів «Нормандської четвірки» обговорили стан виконання домовленостей, досягнутих очільниками Німеччини, Франції, України та Росії під час саміту в Парижі у грудні 2019 року.
Зокрема, сторони торкнулися всіх питань порядку денного – від безпекових до гуманітарних. Дискусія мала непростий, але конструктивний характер.
Усі сторони відзначили важливість дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.
Під час зустрічі українська сторона акцентувала увагу на безпекових питаннях і на необхідності посилення безпекової складової домовленостей.
Андрій Єрмак подякував німецькій стороні за організацію зустрічі, а також висловив подяку партнерам з Німеччини та Франції за підтримку України на шляху до встановлення миру на Донбасі.
У зустрічі також брала участь спецпредставниця голови ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з урегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі Хайді Грау.
Наразі оголошено перерву, продовження зустрічі на рівні політичних радників – у п’ятницю, 22 січня.