Росія виходить із Ради Європи. Відповідний лист Міністра закордонних справ Сергія Лаврова вручено Генеральному секретарю організації, повідомив депутат Держдуми РФ Петро Толстой.

Російський депутат звинуватив у такому етапі Росії країни НАТО. Нібито вони використовували тему прав людини для «реалізації власних геополітичних інтересів та нападок» на РФ.

У зв’язку з безпрецедентним політичним та санкційним тиском на нашу країну Росія не планує сплачувати щорічний внесок до цієї організації. Наголошу, що Росія виходить із Ради Європи з власної волі, це виважене та обдумане рішення, — додав Толстой.

При виході з Ради Європи Росія денонсує Європейську конвенцію з прав людини, заявив голова міжнародного комітету Держдуми РФ Леонід Слуцький, повідомляють російські пропагандистські ЗМІ.

Комітет РЄ висловив глибоку стурбованість долею мирного населення, яке постраждало від агресії росії проти України, зокрема найбільш уразливих верств, таких як літні люди, люди з інвалідністю та діти. У цьому контексті Комітет висловив жаль з приводу жорстокого обстрілу дитячої лікарні та пологового відділення в Маріуполі 9 березня, наголосивши, що винні мають бути притягнуті до відповідальності.