"Мовний" закон вступить в силу через два місяці, коли і буде доступна його остаточна редакція
Сьогодні у парламентській газеті "Голос України" опублікували закон про функціонування української мови як державної, який 15 травня підписав президент Петро Порошенко.
Закон, за винятком декількох окремих його положень, вступить в силу через два місяці після публікації в "Голосі". Тоді ж можна буде ознайомитися з його остаточною редакцією, яка поки недоступна для широкого загалу.
Варто відзначити, що шлях до прийняття документа був досить тернистим – півтора місяці розглядалися понад дві тисячі правок. В результаті 25 квітня Верховна Рада прийняла закон № 5670-д про українську мову.
Однак в той же день були зареєстровані проекти постанов про скасування прийняття "мовного" закону, які на кілька тижнів заблокували його підписання.
Також до Окружного адміністративного суду Києва був поданий позов про скасування закону про українську мову, проте суд ухвалив рішення відмовити в його задоволенні.
Однак 14 травня Рада розблокувала закон, відхиливши чотири проекти постанов, і відразу ж спікер парламенту Андрій Парубій його підписав, а на наступний день і президент поставив під ним свій "автограф".
Закон регулює порядок застосування української мови як державної в публічних сферах суспільного життя, окрім сфер приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.
Застосування української мови в публічних сферах:
в освіті і науці;
у сфері культури, на телебаченні і радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, в книговиданні і книгорозповсюдженні;
у сфері електронних інформаційних систем;
у сфері обслуговування споживачів;
у сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв'язку, юридичних послуг, охорони здоров'я, транспорту;
при позначенні топонімів, у рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
в діяльності громадських об'єднань, політичних партій, суб'єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їх товари і послуги;
регулює застосування державної мови в назвах і іменах.
Крім зобов'язань для чиновників і публічної сфери, документ також передбачає і покарання. Читайте детальніше, що потрібно знати про "мовний" закон.