Телеграм-канал Резидент зазначає, що в Парламент приїде Президент через невдоволення всередині фракції Слуга Народу змінами в бюджет України, які пропонує Уряд.

Володимир Зеленський буде брати основний удар на себе і попросить підтримати запропоновані зміни.

В свою чергу, за словами цього ж телеграм-каналу, ситуація зі змінами до бюджету не проста і Офіс Президента почав переживати за голосування, яке має відбутися сьогодні. Володимир Зеленський вже публічно підтримав зміни до бюджету, які вніс Шмигаль і важливо проголосувати їх. Хоча питань до цих драфтів дуже багато і Уряд міг краще «порізати» бюджет.

Зокрема необхідно вирішити питання з корупційними схемами податкової і митниці, але поки немає тимчасової слідчої групи від депутатів.

Зазначимо,сам же Президент Володимир Зеленський анонсував скорочення деяких видатків та висловив сподівання, що депутати на позачерговому засіданні підтримають зміни до державного бюджету, які передбачають створення Фонду боротьби з коронавірусом.

«Затягти паски мусять усі державні службовці. Незалежно від рангу та посади, вже з 1 квітня їхня зарплата не перевищує 47 тисяч гривень. Це стосується суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників НБУ, ЦВК та багатьох інших чиновників. Такі ж самі обмеження стосуються і членів наглядових рад», — сказав президент.

Володимир Зеленський повідомив, що фонд боротьби з коронавірусом у державному бюджеті країни становитиме 66 млрд грн. З цього фонду, зокрема, виплачуватимуться доплати медикам і сім’ям лікарів, які померли від коронавірусної хвороби Covid-19.

«За ці кошти передбачено суттєво збільшити виплати лікарям, які протидіють коронавірусу. Також – купівля необхідного медичного обладнання та засобів індивідуального захисту. Виплати громадянам України, які через карантин, на жаль, втратили роботу. А ще надання грошової допомоги сім’ям лікарів, які загинули від Covid-19. Ми хочемо застрахувати життя всіх медичних працівників, задіяних у протидії коронавірусу», – розповів він.

Для створення фонду боротьби з коронавірусом необхідно внести зміни до державного бюджету України на 2020 рік. 30 березня спроба створити такий фонд провалилася: депутати не проголосували за урядовий законопроект, де на цей фонд передбачалося виділити 97 млрд грн.

При цьому тепер Зеленський висловив упевненість в тому, що депутати на позачерговому засіданні підтримають запропоновані урядом зміни до держбюджету і створять відповідний фонд.

«Вірю, що це підтримає український парламент, який у понеділок, 13 квітня, розгляне зміни до державного бюджету. Упевнений, що всі народні обранці стануть на сторону українських лікарів, пенсіонерів, підприємців і всіх українців, які опинилися у важкій ситуації. Упевнений, що всім депутатам небайдуже», – сказав він.

За словами Зеленського, окремо від коштів Фонду майже 30 млрд грн буде спрямовано на індексацію пенсій та допомогу у розмірі 1 тис. грн, яку, нагадаємо, повинні отримати пенсіонери, пенсія яких становить менше 5 тис. грн.