З 8 жовтня українська патрульна поліція повернеться до практики вимірювання швидкості транспортних засобів за допомогою пристроїв TruCam. Правоохоронці опублікували перелік доріг, на яких працюватимуть радари.

Про це повідомляє прес-служба патрульної поліції України.

Сьогодні патрульна поліція має понад 25 пристроїв TruCam. У майбутньому кількість радарів на дорогах України планують суттєво збільшити.

Де використовуватимуть TruCam

На дорогах міжнародного та національного значення з підвищеним рівнем аварійності. А також у містах на ділянках, з підвищеним рівнем аварійності, яка виникає саме через перевищення швидкості.


Патрульна поліція використовуватиме TruCam лише у випадку розміщення дорожніх знаків, що повідомляють про фото- чи відеофіксацію порушень. Прилад використовуватимуть в ручному режимі або він стоятиме на тринозі. У місцях контролю швидкісного режиму перебуватимуть автомобілі поліції з увімкненими маячками синього кольору.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Коли почнуть штрафувати і який розмір штрафу

У поліції наголосили, що протягом першого тижня TruCam будуть використовувати у пілотному режимі для профілактики, щоб учасники дорожнього руху звикли до нововведення. Це означає, що з 8 по 15 жовтня водіїв не штрафуватимуть за порушення, а лише попереджатимуть про небезпеку перевищення швидкості.

За тиждень за перевищення швидкості почнуть штрафувати. За порушення передбачені такі суми штрафів:


  • за перевищення швидкості до 20 км/год – 255 грн;
  • за перевищення швидкості на понад 50 км/год – 510 грн.


Що таке TruCam? Це лазерний портативний пристрій вимірювання швидкості автомобілів, який вироблено в США. Прилад може вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів. TruCam особливий тим, що він обладнаний спеціальною системою шифрування даних. Це означає, що зовнішнє втручання в дані є неможливим – інспектор не може самостійно змінити чи видалити дані, записані на пристрій. Крім того, пристрій містить спеціальний лічильник зафіксованих правопорушень. Тож можна буде легко перевірити, чи всі правопорушники були притягнуті до відповідальності. Пристрої TruCam з’явилися на озброєнні патрульної поліції кілька років тому, проте тоді не мали належної сертифікації.