Рада нацбезпеки і оборони планує обговорити питання введення обліку користувачів забороненої в Україні російської соцмережі “ВКонтакте” протягом шести місяців, коли затвердять стратегії кібербезпеки та інформаційної безпеки держави.
Про це в п’ятницю, 2 жовтня, повідомили представники відомства у відповідь на відповідний запит журналістів “Суспільного”.
“Згідно із затвердженою Стратегією національної безпеки України протягом півроку буде розроблена нова Стратегія кібербезпеки України, а також стратегія інформаційної безпеки. Питання створення” системи обліку українських користувачів російської соціальної мережі “ВКонтакте” і, при необхідності, інших соцмереж, які перебувають під контролем держави-агресор, буде обговорюватися в рамках реалізації згаданих стратегій “, – йдеться в повідомленні.
Швидше за все мова йде про “Одноклассниках” – другий за популярністю соціальної мережі, що має російське коріння.
В РНБО відзначили – той факт, що з території України можливо вільно отримати доступ до російських соціальних мереж, становить загрозу національній безпеці і тому “вимагає зусиль з нейтралізації”.
“Російська соцмережа” ВКонтакте “, яка знаходиться під санкціями з 2017 року, є одним з інформаційно-психологічних засобів цієї гібридної війни, тому користування її ресурсами і поширення відповідного російського контенту в інформаційному просторі України розцінюється як загроза національній безпеці України, що вимагає нейтралізації” , – додали представники відомства.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що доступ українців до заблокованої на території країни соціальної мережі “ВКонтакте” став можливий через мобільний додаток без використання VPN.
У свою чергу в РНБО зв’язали відновлення роботи “ВКонтакте” в Україні з місцевими виборами і діяльністю спецслужб Росії.
25 вересня секретар відомства заявив, що в українців, які поширюють російський контент на території країни, з’являться “проблеми безпосередньо з нашої поліцією і нашими силовими структурами”.
В той день керівництво “ВКонтакте” висловило надію, що інформація про постановку на облік українців, що користуються соціальною мережею, не відповідає дійсності.