Президент Володимир Зеленський заявив, що не розуміє людей, які віддають своїх рідних на утримання в пансіонати, на кшталт того, який вчора згорів в Харкові.

Про це він сказав під час візиту до місця трагедії 22 січня, а також відвідування у лікарні постраждалих в результаті пожежі.

Коментар глави держави прозвучав в ефірі каналу “Україна 24”.

Зокрема, спілкуючись з президентом, один з постраждалих зізнався, що його в будинок для людей похилого віку віддала донька – через травму спини. Розміщення в закладі, який працював нелегально, вартувало 12,5 тисячі. В “палаті”, за словами чоловіка, їх було четверо, троє з них – “психічно нездорові”.

“Я не розумію тих, хто здає своїх батьків в такі установи”, – відповів на це Зеленський.

Президент вказав на необхідності проведення в Україні глобальної реформи в цій сфері. Також додав, що відповідні комісії з пошуку закладів, подібних харківському, вже створені.

“Ми навіть не знаємо, скільки таких об’єктів є в наявності в країні. Держава повинна створити всі умови для того, щоб люди похилого віку, які потребують догляду і підтримки, мали можливість отримувати якісні соціальні послуги”, – процитувала Зеленського прес-служба Офісу президента .

Нагадаємо, 21 січня в Харкові в пожежі в нелегальному будинку для літніх людей “Золотий час” загинули 15 людей.

Харківська влада заявила, що заклад працював з порушеннями.