яценюккк

Прем’єр вирішив влаштувати публічне побиття Конституційного Суду, хоча досі не має поняття, про що йдеться в законі про очищення влади.

Арсеній Яценюк, рейтинг якого вже сягнув електорального дна, вийшов за межі своїх повноважень та почав критикувати Конституційний Суд.

Так, в ході вчорашнього засідання уряду прем'єр несподівано заявив, що судді з Жилянської не мають права оцінювати закон “Про очищення влади”. Відповідне подання надійшло до КС на початку цього року і, за версією, Арсенія Петровича служителі Феміди не можуть його розглядати, оскільки серед них є 8 суддів, які самі потрапляють під дію згаданого закону. Чому керівник вищого органу виконавчої влади озвучує такі нісенітниці — питання риторичне. Як і те, чому підопічні Яценюка провалили люстрацію і досі не понесли за це ніякої відповідальності, передає Корупція.Інфо.

Судячи з гнівної заяви прем'єр-міністра на адресу КС, Арсеній Яценюк досі так і не розібрався, кого ж стосується закон “Про очищення влади”. Хоча, цей документ розробляв його близький соратник і очільник Міністерства юстиції Павло Петренко. Так от, жодної згадки про суддів Конституційного суду в цьому законі немає. Єдине положення, яке теоретично можна застосувати до суддів з Жилянської міститься в п.5 статті 3 закону, де йдеться про те, що з його допомогою можна позбавити займаних постів “посадових та службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які, обіймаючи відповідну посаду у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, своїм рішенням, дією чи бездіяльністю, що встановлено рішенням суду щодо них, яке набрало законної сили, здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем”.

Але і тут є два важливі нюанси. По-перше, ніяких рішень суду по восьми членам КС, яких Яценюк прирік на люстрацію, не існує. По-друге, відповідно до закону “Про Конституційний Суд України” (глава 4, стаття 28) судді з Жилянської є недоторканими і не несуть юридичної відповідальності за свої голосування. Тобто звільнити по люстрації тих суддів, які відкрили Януковичу шлях до побудови авторитарного режиму в Україні нереально в принципі. І якщо у Арсенія Петровича і є якісь питання на цю тему, то задавати їх слід виключно міністру юстиції Петренку. Зокрема, можна його розпитати про те, чому він розробив закон про звільнення чиновників епохи Януковича, який легко можна оскаржити в КС.

А ще Яценюк може розпитати свого соратника і главу МВС Арсена Авакова, а також всіх керівників постреволюційної Генпрокуратури, чим вони займалися увесь цей час, якщо всі корумповані судді, прокурори та інша авторитарна нечисть з обойми Партії регіонів досі працює на своїх посадах і заробляють на горі звичайних громадян.

А от про загальні успіхи самої люстрації Арсеній Петрович може ставити претензії лише самому собі, оскільки він кричав на Майдані та у передвиборчих турне про те, що очистить вітчизняну державну машину від корупціонерів та бракованих кадрів. Те, що цей амбіційний проект лідера “Народного фронту”, м’яко кажучи, провалився підтверджують і конкретні цифри. Так, станом на жовтень, за даними реєстру Мінюсту, відповідно до закону про очищення влади було звільнено “аж” 700 чиновників. На фоні 300-тисячної армії всіх вітчизняних бюрократів це виглядає просто смішно. Крім того, багато хто зі звільнених вже знайшов собі нову прибуткову посаду, але в реєстрі Мінюсту такі факти, на жаль, не фіксуються.

Тому, замість того, щоб критикувати КС, що, до речі, є грубим порушення меж повноважень прем'єр-міністра, Арсенію Яценюку варто було б нарешті почати робити хоч щось, що належить до його компетенції. Наприклад, проводити реформи, боротися з корупцією, міняти систему виконавчої влади, тощо.