Переговори в Мінську – це не засіб досягнення миру. Перемовини ведуться заради маневрів, але маневри дозволять зробити Україні кілька важливих речей.
Таку думку висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран, передає Корупція.Інфо.
Коли хтось думає, що Мінські домовленості принесуть мир – це ілюзія. Після того, як був проігнорований Будапештський меморандум, ніхто не вірить ніяким папірцям. мінські переговори – це засіб, по-перше, тримати фронт із Заходом і говорити про наші спільні дії. Тим самим отримувати допомогу Заходу і продовження санкцій проти Росії. По-друге, це дає Києву час для посилення власної армії, щоб Росія відмовилася від своїх загарбницьких ідей щодо України назавжди,
– зауважив політолог.
Тому, зазначає Сергій Таран, домовленості про розведення Збройних Сил України і бойовиків ОРДЛО на трьох ділянках кордону на сході України потрібно підтримати.
"Захід мислить інакше. Там думають так: поки дипломати говорять, гармати мовчать. Але це теж результат: ефективність бойових дій зменшиться. Сторони розведуть сили. Але все це дає Україні посилити власну обороноздатність", – наголосив він.
На думку експерта, розведення військових сил зменшить інтенсивність бойових дій ближче до нового року. Тому що Росія буде робити спроби зменшити проти неї санкції. Але ці домовленості, вважає політолог, – це не стратегічний здобуток.
Бойові дії можуть стати менш інтенсивними на кілька тижнів чи місяць, але це не призведе до тотального миру. Вивести зараз війська з Донбасу для Путіна – це зазнати нищівної політичної поразки,
– переконаний Сергій Таран.