Більшість людей починають ранок з чашки ароматної кави, українці – не виняток. Кава – гарний спосіб не лише збадьоритися, а й непогано заробити. – повідомляє Корупція.Інфо

Журналісти каналу "2 + 2" дізналися, як будують кавовий бізнес в Україні та скільки можна заробити на цьому напої.

Багато українських підприємців перейняли ідею з інших країн, і тепер ми бачимо чи не на кожній вулиці міста так звані кавомашини. Переобладнані автівки під пересувний кавоагрегат на колесах.

Так, приміром, Віктор Шеременко вже п'ять років заробляє на життя саме на каві. Щоб започаткувати цей бізнес, чоловік продав власне авто та придбав такий "кавомобіль".

Проте все починається далеко не з машини.

Головним елементом тут є кавові зерна, які не ростуть у нашій країні. Проте винахідливі підприємці знають, як і де купувати зерна та як їх правильно реалізовувати.

"Зелені зерна купують у Європі у так званих трейдерів, які купують плоди у фермерів "кавового поясу" планети", – повідомляють журналісти.

Зелені плоди закуповують в Ефіопії, Танзанії, Колумбії та найбільше в Бразилії. Потім вже в Україні каву обсмажують: сьогодні існує близько 500 українських компаній, які займаються обсмаженням кави.

Багато українців сумніваються у якості напою із мобільних кав'ярень. Зокрема, чи якісну воду використовують. За словами фахівців, слід звертати увагу передусім на чистоту кавомашини.

Цього року українці будуть вперше представляти своє вміння варити каву на світовому фестивалі кави в Будапешті. Також зараз активно відкривають українські філії в Європі.