В Україні на День Незалежності 24 серпня очікується масштабна кібератака, передає Корупція.Інфо

Популярне: Засмагають біля “куп гною”. Мережу шокувало фото відпочивальників на кримському пляжі

Про це сказав начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк в інтерв'ю виданню "Главком".

У відповідь на питання, коли можлива наступна кібератака в Україні, він сказав:

"Ми попереджаємо, що це буде 24-го серпня, на День Незалежності. Ми бачимо, що такі атаки відбуваються напередодні або в день якихось великих свят для України".

За його словами, у шкідливому програмному забезпеченні MEDoc було багато елементів, які до цього часу не активовані.

"Ми ще не знаємо в повній мірі, які властивості має вірус. У нас тільки близько 1,3 тис. офіційних заяв, де розпочато кримінальні провадження. Ми повинні враховувати: якщо злочинці знищили такий важливий для них канал отримання інформації, вони залишили резерви. Дуже потужні резерви", – пояснив глава департаменту кіберполіції.Він наголосив, що навіть після останньої кібератаки лише 10% підприємств, як державних, так і приватних, зреагували. Всі інші не вжили жодних заходів безпеки.

Кіберполіція виявила, що наразі в поправках до коду вірусу знайшли інструкції російською мовою, це дає можливість припустити, що хакери російськомовні.

"Я говорив тільки про російськомовних, я не говорив про Російську Федерацію. Основна з версій – це втручання спецслужб РФ, але я поки це не стверджую", – зазначив Демедюк.
 

Вірус Petya.А вразив комп'ютерні системи державних і комерційних підприємств: "Укренерго", "Київенерго", "Епіцентру", "Київстару", Vodafone, Lifecell, каналу ATR, "Укрзалізниці", Київського метрополітену, "Ощадбанку", "Нової пошти", аеропорту "Бориспіль", мережі заправок WOG, "Укргазвидобування" та інших.

СБУ заявила про те, що до кібератаки причетні спецслужби РФ. Російська влада всі звинувачення наполегливо заперечує.