Збройним силам України стратегічно важливо втримати місто Бахмут на Донеччині. Якщо російські окупанти зможуть його захопити, що вони можуть прорватися на інші напрямки.
У разі захоплення Бахмута, окупанти можуть відкрити собі шлях, зокрема, на Костянтинівку, Дружківку, Краматорськ, Слов’янськ. Таку думку висловив військовий експерт Юрій Федоров в ефірі “24 Каналу”.
При цьому він зазначає, що російські загарбники в такому разі впиратимуться у нову потужну лінію оборони українських військ. Їм доведеться йти по тій місцевості, де захисники України матимуть серйозну перевагу на височинах. При цьому дороги там мають погане покриття, тому окупантам буде важко рухатися там важкою технікою.
Також експерт припускає, що росіяни можуть перекинути війська, наприклад, на Вугледарський напрямок.
Федоров називає також другу причину, яка, на його думку, вказує на важливість утримання Бахмута українськими військовими. За його словами, зараз втрати російських окупантів у місті набагато більші, ніж в українському війську.
“Я думаю, що втрати ЗСУ значно менші, ніж втрати росіян. Тому поки це співвідношення на користь ЗСУ, до тих пір можна та потрібно утримувати це місто”, – наголосив експерт.
Водночас тактику росіян у війні проти України не варто порівнювати ані з Чеченськими, ані з Афганською війною. Вона більше схожа на Першу світову з її піхотними атаками непідготовлених та погано озброєних людей. Втрати в 200 тис. убитими і більше для Кремля та громадян РФ є прийнятними.
Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула.
Він наголосив, що росіян давно готували до того, щоб помирати за “царя та вітчизну”.
“Це ж їхня ідеологія. 200 тис. — для них це прийнятні втрати. Подумаєш, ще покладуть мільйон — буде гаразд. І теж з’їдять”, — коментує Притула.
За його словами, використовуючи атаки хвилями, російське командування пускає першими найбільш непідготовлених. Притула вважає, що мобілізованих громадян РФ, яких одразу ж кинули на фронт, майже не залишилося.
“Мобіки”, які були в першій хвилі, 150 тис., практично всі загинули або поранені, їх уже немає. Ті, яких підготували за цей час, становлять небезпеку, вони не йдуть на штурм, йдуть ззаду у другій хвилі — третій. Чим сильніше підготовлений, тим пізніше йде. Таким чином, вони будують ешелонований наступ. Атака хвилями — це тактика, добре відпрацьована з часів Першої світової війни, Другої світової війни. Коли немає артилерії, немає бронетехніки, немає снарядів. Але йде за рахунок живої сили. Так вони діють. З погляду тактики, прийнятні втрати в 200-500 тисяч”, — пояснює військовий експерт.
Він додав, що російським військовим пощастить, якщо вони здадуться в полон Збройним силам України, оскільки інакше шанси на виживання у них дуже невисокі.
Водночас ніхто, зокрема президент РФ Володимир Путін, не звинуватить у військовому провалі ПВК “Вагнер”, тому що до моменту завершення війни від ПВК “Вагнер” не залишиться нічого абсолютно, крім назви. Про це сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен.
“Тому що восени 50 тисяч найманців, яких навербував Пригожин, зараз перетворилися на максимум 10 тисяч, а може, і менше. І Пригожин набиває собі ціну. Пригожин не такий тупий, як виглядає. Він обзавівся цілою армією інформаційних ресурсів, журналістів, політтехнологів. Він періодично набиває собі ціну. Зрозуміло, що в армійських генералів такого інформаційного арсеналу немає. Може, вони б теж там… Ось у Гіркіна частково є, тому Гіркін теж періодично виходить і апокаліптичний сценарій малює — “якщо не оголосити мобілізацію, ми всі помремо, ми здамося, Росія здається” тощо”, — сказав він.
Він зазначає, що разом із цим Путін потрапив у пастку з розумінням пересічних росіян, який взагалі має бути вигляд перемоги.
“Путін сам своїми руками цю пастку створив. Вона полягає в тому, що Путін, як і його придворні пропагандисти, вони дуже часто почали проводити паралелі між цією війною і Другою світовою війною. Він же там “німецькі танки знову з хрестами проти нас”. А коли вони почали це робити, у росіян виник образ перемоги, яка там була. Вони чекають перемоги з розгромом армії противника, взяттям Рейхстагу тощо. Цього бути не може, це фантастика, цього ніколи не буде. Але вони собі таку перемогу намалювали”, — каже політтехнолог.