Різдво Христове 2017: що можна і що не можна робити 7 січня, прикмети, забобони.
З Різдвом пов'язано безліч прикмет і звичаїв – їм приділяли особливу увагу. Вважалося, що як пройде Різдво – то і рік буде таким, повідомляє Корупція. Інфо
Різдво Христове в житті багатьох людей посідає важливе місце, це свято любові, тепла, віри, добра і щастя. 7 січня найкраще ходити в гості і приймати гостей.
Важливо, що треба спілкуватися на Різдво краще тільки з тими людьми, які можуть принести вам щастя – щасливі сім'ї, або ті сім'ї, у яких очікується поповнення, або вже народився новий член родини.
Зазвичай в Різдво приносять їстівні подарунки. Обов'язково несуть кутю, цукерки, варення і соління. Можна подарувати іграшку, якщо це дитина, або який-небудь зимовий аксесуар.
У наш час, звичайно, можна обійтися телефонним дзвінком, головне – дати зрозуміти небайдужим тобі людям, що ти їх пам'ятаєш і бажаєш їм найкращого. Обов'язково привітайте всіх друзів і близьких з цим святом, різдвяні привітання, сповнені радістю і теплом, допоможуть людям стати світліше, щасливіше і забути про повсякденні проблеми і турботи.
На Різдво прийнято запалювати більше свічок, вогнів, камін – якщо є. Свічки залучають у ваш дім тепло і багатство.
Якщо є у Вас домашні тварини, на Різдво треба їх рясно нагодувати – тоді й весь рік буде ситним і вдалим у фінансовому плані.
Одну, особливу свічку потрібно обов'язково запалити за покійних родичів – тоді вони допоможуть Вам залучити в наступному році удачу та достаток. Різдво – прекрасний час для покупок, великих і маленьких. Купити щось хороше на Різдво – відмінна прикмета і знак того, що покупка прослужить вам вірою і правдою.
З Різдва і до самого Хрещення , протягом усіх днів Святок діють певні заборони, які обумовлені йдуть углиб століть уявленнями про свято як зупинці часу, якоїсь тимчасової паузи, протягом якої не можна займатися продуктивною працею і всім тим, що пов'язане з народженням, починанням, розвитком.
http://ru.korupciya.com/
Тому значна частина заборон стосується ремесел, пов'язаних з прядінням, шиттям, в'язанням, ткацтвом, плетінням, тобто все що пов'язано з ниткою (мотузкою). Нитка є символом життя і долі.
У Різдво не можна займатися прибиранням і всякими хазяйськими справами. Цей день створений для спокою і радості. Ще краще, якщо Ви не будете прибирати аж до 14 Січня (наступний день старого Нового Року).
Все сміття, зібране 14 січня, варто винести на вулицю і розвіяти за вітром, або спалити. Згідно з прикметами, після цього ніякі злі духи не будуть турбувати Вас протягом цілого року.
У святий день не можна лаятися. Хто лається, той забирає у своїх предків надію на порятунок.
Поширене повір'я, пов'язане з приходом першого гостя. Якщо Ви запрошуєте гостей на Різдво, подивіться, хто першим увійде у Ваш будинок. Якщо першою увійде жінка, то весь рік жінки Вашої родини будуть хворіти.
Різдвяні правила стосувалися і одягу: у Різдво здавна дотримувалися ще однієї традиції: надягати тільки новий одяг. Не чисту випрану, а саме нову, ще не ношений. І не сідайте за різдвяний стіл у чорному.
Наші предки вірили, що в новому році таких людей чекає невдача у справах. Не рекомендується на Різдво й гадати – для того, щоб запитати у вищих сил, що Вас чекає в майбутньому, буде ще багато часу: краще всього робити це так звані Святки – від 8 січня і до Хрещення, недарма ворожіння цього часу так і називаються – святочні.
На Різдво не можна пити воду, тому приберіть зі столу все мінералку. Є кава, чай та інші відмінні напої. Чесно кажучи, прикмета ця трохи дивна, але вже краще не пити води, ніж весь рік мучитися незрозуміло від чого.