Реконструкцією морського каналу займеться фірма, в штаті якої значаться лише дві особи, передає Корупція Інфо.
Прийнято вважати, що українські чиновники, що покривали сумнівні тендери, втратили свої посади після Революції Переваги. Хто втік з країни слідом за президентом Януковичем, хто потрапив під люстрацію, а когось заарештували за хабарі. Однак недавній тендер в місті Южному змусив українську громадськість засумніватися в такому твердженні і викликав вельми недвозначні підозри, що корупція нікуди не поділася.
Український клон бельгійської фірми
23 вересня тендерний комітет Южненського філії Адміністрації морських портів України назвав переможцем конкурсу на «реконструкцію морського похідного каналу» компанію ТОВ «Ян Де ННЛ Україна». На виконання робіт фірма повинна отримати близько мільярда гривень.
Компанія «Ян Де ННЛ Україна» запропонувала на 170 мільйонів гривень більше, ніж інші учасники конкурсу. Але при цьому аванс склав лише 0,1%, тоді як конкуренти давали всі 10%. Погодьтеся, істотна різниця.
Дійсно, на світовому ринку працює велика бельгійська компанія з величезною історією під назвою «Ян Де ННЛ». Але вона не є засновником «Ян Де ННЛ Україна» і не має свого представництва в нашій країні. Виходить, українська фірма нахабно скористалася назвою та авторитетом бельгійської.
Директор – помічник народного депутата
Засновники «Ян Де ННЛ Україна» – дві офшорні компанії. Одна з них має відношення до депутата від фракції «Народний фронт» Сергію Фаермарк. Якийсь Андрій Розов, який довгий час працював в бізнес-структурах Фаермарк, виявився директором «Ян Де ННЛ Україна». Та й сама компанія створена за кілька місяців до проведення тендеру.
Працюють в «Ян Де ННЛ Україна» лише дві особи – директор Андрій Розов і його заступник Сергій Сидоренко, які за документами влаштувалися на роботу в один день 8 липня 2016 року. Тендерний комітет не збентежило і те, що досвіду роботи у даній компанії немає ні в Україні, ні за її межами. А це є грубим порушенням процедури конкурсу.
Більш того, у всіх компаній, що беруть участь в тендері, крім компанії «Ван Норд», не було досвіду роботи в країні і навіть будівельної ліцензії, а отже, присутні ще кілька порушень тендерної документації. Але начальник філії Адміністрації портів України Максим Широков закрив очі на всі ці, м'яко кажучи, недоліки. Виникає питання: а поліція і прокуратура теж не звернуть уваги на явні ознаки корупції або ж почнуть нарешті ставити запитання чиновникам?