яцен

Прем'єр пояснив українську позицію в газових переговорах

Україна підтверджує свою згоду на новий "зимовий пакет" на основі тристороннього протоколу між Україною, РФ і ЄС і доповнення до газового контракту "Нафтогазу" і "Газпрому", подібних "зимовому пакету"-2014-15 і гарантує транзит російського газу до Європи при умови його укладення. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на розширеній колегії Міненерговугілля, передає Корупція.Інфо з посиланням на Сегодня.ua

"Підхід, запропонований у Брюсселі, абсолютно приймається урядом і президентом. Наша спільна позиція з ЄС – підписання тристороннього протоколу і доповнення до контракту в тому ж самому вигляді (як і в 2014 році)", – сказав глава уряду.

У той же час він підкреслив, що ціна газу в такому пакеті має бути ринковою.

"Дотувати російський "Газпром" не будемо і не дамо можливості використовувати своє монопольне становище", – сказав Яценюк.

Прем'єр також зазначив, що НАК "Нафтогаз України" повинен реалізувати недавнє рішення уряду про виділення держгарантій на 1 млрд доларів для закупівлі природного газу в енергетичний стабфонд.

Яценюк публічно звернувся до європейським і американським партнерам України допомогти в наповненні цього стабфонду зокрема і в проходженні майбутньої зими в цілому.