В Україні розгорівся скандал через контрабандні вакцини. В Україні діти стали жертвами контрабандної вакцини, яку їм вкололи в одній з приватних лікарень.

Мами дітей, яким вкололи невідомий препарат згуртувалися навколо спільної біди.

“Дітям вкололи невідомо що. Для нашої країни ці серії не призначалися. Вони заборонені до використання”, – пояснює мама.
 
Схема завезення будь-яких вакцин має однакові правила для всіх. Щоб їх отримати і приватні фірми-постачальники, і уряди країн повинні замовляти їх задовго до виготовлення.

Популярне: Школа в Україні буде закінчуватися на 4 класі: які неочікувані наслідки реформи чекають на батьків

Після того, як препарати готові, їх в спеціальних холодильниках привозять на митницю. Там вакцини обов’язково, як і все живе, проходять карантин, поки триває посерійного лабораторний контроль. Якість вакцини потім підтверджують сертифікати Держлікслужби. І тільки після того вакцини потрапляють на комерційний ринок.

Тому якщо ви ніде не можете знайти вакцини і вона, о диво, десь з’являється, десять разів подумайте, не завезли ці препарати нелегально.Клініка, де три десятка мам зі столиці і одна з Львова зробили щеплення контрабандою, і зараз знову зазиває пацієнтів на вакцинацію. Але спілкування на камеру і навіть без неї керівництво уникає.

Ольга Воробей привела на щеплення свого 7-річного сина і попросила показати сертифікати. Більш того, приватна клініка навіть показувала ці підробки в мережі. Але коли липу виявили, спробували від мам відхреститися.

“Перевіряли сертифікати, клініка, звичайно, нам їх показала. Клініка зайняла позицію, що ми прийшли зі своєю вакциною, вибачте за що я тоді заплатила 1600 гривень”, – каже Ольга.

Жінки зберегли всі коробочки і чеки про надання послуг. Мають навіть свогоадвоката і збираються подавати до суду.

Але найжахливіше, що це вже не перший випадок. Для державних установ препарати централізовано закуповує ЮНІСЕФ. Відповідальні клініки чекають офіційних поставок. А ось нечистим на руку приватникам легше наживатися в період дефіциту через контрабанду. В кінці цього літа Держлікслужба вже забороняла до використання комбіновану вакцину “Пентаксим”. Вона нелегально потрапила в аптеки через Росію. І ось у вересні вже інша заборона.

Перш ніж щепити дитину в приватному кабінеті, перевірте чи не заборонена ця серія вакцини в Україні. Це можна легко зробити через комп’ютер на сайті Держлікслужби, або з власного смартфона.