Голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв заявив, що у ситуації з транзитом газу після 31 грудня 2019 року є кілька варіантів розвитку подій: позитивний, негативний та проміжний.

Про це він сказав в інтерв’ю liga.net.

“Ми, звичайно ж, хочемо, щоб реалізувався позитивний варіант, при якому “Газпром” і новий оператор ГТС, відокремлений від “Нафтогазу”, зможуть підписати новий контракт про транзит газу і продовжити транспортування через Україну на нових, європейських умовах”, – підкреслив Коболєв.

За його словами, є і негативний варіант – коли, незважаючи на комерційну доцільність і логіку ринку, “Газпром” такий контракт не підпише.

“На користь цього варіанту також говорять створені в Європі “Газпромом” і іншими російськими компаніями величезні запаси газу. Ці запаси в разі кризи виростуть в ціні, на чому ці компанії зможуть пристойно заробити”, – пояснив він.

“Проміжний сценарій: через якийсь час стане очевидно, що святе місце порожнім не буває, що частку Газпрому на європейському ринку займають інші, і йому доведеться повернутися до нового оператору ГТС і домовлятися про транзит”, – додав Коболєв.

На думку “Нафтогазу”, останній варіант є найвірогіднішим.

Нагадаємо, 4 грудня президент Росії Володимир Путін назвав умови української сторони щодо транзиту газу “економічно неприйнятними”.