Марія Колесникова затримана і знаходиться в Мозирському прикордонному загоні, повідомляє штаб Віктора Бабарика.

Інформація в штаб надійшла з декількох анонімних джерел. При цьому в телефонній бесіді з адвокатом Марії Колесникової Максимом Знаком оперативний черговий повідомив, що не знає про факти затримання кого-небудь в пункті пропуску Олександрівка.

В інтересах Марії Колесникової був укладений договір з адвокатом з Мозиря, який подав у в / ч тисячу двісті п’ятьдесят сім повідомлення про прийняття захисту і копію ордера, йому також повідомили про те, що Марії Колесникової в даній військовій частині немає.

При цьому Державний прикордонний комітет, який підтвердив затримання, також не повідомив, ні хто затримував Марію Колесникову, ні за яких підстав вона затримана, – повідомили в штабі.

Раніше Білоруський Гельсінський Комітет направив до Робочої групи ООН з насильницьких або недобровільних зникнень повідомлення щодо ситуації з викраденням Марії Колесникової. Робоча група просить провести розслідування і повідомити про результати.

– Ми сподіваємося, що подане повідомлення дозволить оперативно з’ясувати долю Марії Колесникової і припинити практику насильницьких зникнень опонентів чинної влади.

Одночасно ми звертаємося до білоруської влади з вимогою повідомити про місце знаходження Марії Колесникової, а в разі її утримання представниками влади – негайно звільнити і в повному обсязі забезпечити її право на захист і інші процесуальні гарантії, передбачені міжнародними договорами Республіки Білорусь і національним законодавством, – заявляють в штабі Бабарика.

До слова, Олександр Лукашенко під час інтерв’ю російським журналістам заявив, що Марія Колесникова «хотіла бігти до сестри в Україну». Однак батько Марії це спростовує.

“Марія завжди повторювала:” Папа, що б не трапилося, я буду в Білорусі “, – розповів TUT.BY Олександр Колесников. – Вона нічого не говорила мені про те, що планує поїхати в Україну. І вчора я залишив заяву в міліції про її зникнення ».

За словами Олександра Колесникова, зв’язку з дочкою у нього до цих пір немає. Всю інформацію про неї він зараз дізнається з Інтернету. Правоохоронні органи, куди він вчора звернувся із заявою за фактом зникнення Марії, батькові нічого не повідомляють.

Юрист Максим Знак, колега Марії по Координаційній Раді, також заявляв, що Колесникова, незважаючи на погрози і ризик репресій наполягала, що не збирається залишати Білорусь, навіть після того, як Ольга Ковалькова заявила, що її примусово вивезли з країни в Польщу.

За останніми даними, Марія Колесникова під час вивезення в Україну порвала свій паспорт, що унеможливило її в’їзд до іноземної держави. Після цього прикордонники затримали її.