Помер радянський і російський кінорежисер Марлен Хуцієв. Про це повідомляє представник Союзу кінематографістів Росії.
Хуцієв помер 19 березня о 7 годині ранку. Йому було 93 роки. Увечері 16 березня його доставили в реанімацію однієї з московських лікарень з шлунково-кишковою кровотечею. Син виявив режисера будинку в несвідомому стані.
В кінці 2018 року Хуцієв відмовився лягати в лікарню без дружини Ірини Соловйової, їх госпіталізували удвох і помістили в одну палату. 5 січня стало відомо про смерть Соловйової.
16 березня Хуцієв був госпіталізований в реанімацію. Як повідомляє Російська служба ВВС, він перебував у важкому стані з шлунково-кишковою кровотечею. На наступний день представник Союзу кінематографістів РФ повідомляв, що режисер знаходиться в свідомості під контролем лікарів.
Перед Новим роком Хуцієв був госпіталізований разом з дружиною Іриною Соловйової. Режисер відмовлявся лягати в лікарню без дружини, хвилюючись за її самопочуття. 4 січня Соловйова померла в реанімації. Хуциєва виписали в кінці лютого.
Фільми Марлена Хуциєва стали класикою російського кіно – "Весна на Зарічній вулиці" (знятий спільно з Феліксом Миронер), "Два Федора", "Застава Ілліча", "Липневий дощ". У 2019 повинен був вийти фільм Хуциєва "невечірнім", побудований як діалог письменників Антона Чехова і Льва Толстого.
Марлен Мартинович Хуцієв народився в Тифлісі (нині – Тбілісі) 4. жовтня 1925 року. Батько – Хуцієв (Хуцішвілі) Мартин Леванович (1900-1937), комуніст з дореволюційним стажем, служив комісаром Четвертої гаубичної дивізії, після революції – заступник наркома внутрішньої і зовнішньої торгівлі СРСР, був засуджений і розстріляний за 58-ю статтею. Мати – Утенелішвілі Ніна Михайлівна (1905-1957), актриса з дворянської військової родини.
У 1952 році закінчив режисерський факультет ВДІКу і в 1953-1958 роках працював режисером на Одеській кіностудії, з 1959 року – на кіностудії імені Горького, з 1965 року – на кіностудії "Мосфільм". У ряді своїх фільмів Марлен Хуцієв виступав як автор або співавтор сценаріїв. Крім того, Хуцієв поставив в театрі "Современник" виставу "Випадок в Віші" і знявся в декількох фільмах.
З 1978 року Хуцієв керував майстерні режисури художнього кіно у ВДІКу. З 1987 року – завідувач кафедри режисури художнього фільму ВДІКу. У 1965-1986 рр. – секретар правління СК СРСР. З 1998 року – голова Комітету по ігровому кіно Союзу кінематографістів Росії. З 1989 року був президентом Гільдії кінорежисерів Росії, а 19 грудня 2008 року було обрано головою Спілки кінематографістів Росії.
За радянських часів Хуцієв було присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв і народного артиста РРФСР, а також народного артиста СРСР. У 1993 році він був удостоєний Державної премії РФ, а пізніше послідовно удостоївся ордена "За заслуги перед Вітчизною" II-IV ступенів.
Марлен Хуцієв зняв такі картини, як «Весна на Зарічній вулиці», «Застава Ілліча» та інші радянські кінострічки. У 2019 повинна вийти його картина «невечірнім». Це фільм-діалог двох письменників – Чехова і Льва Толстого – за всіма основними російським питань. Хуцієв виступив режисером і сценаристом фільму.