Співробітники СБУ припинили незаконну діяльність групи осіб, які привласнювали кошти, виділені на будівництво Подільського моста у Києві. За попередньою інформацією, ділки замахнулися на розкрадання бюджету у сумі близько 3 млрд грн.
Як вдалося встановити СБУ, «схема» полягала у штучному завищенні вартості робіт на об’єкті, а також у підготовці актів на роботи, які фактично не виконувалися.
Фігуранти цієї оборудки залучили до протиправного механізму ділків, які:
- виготовляли підроблену бухгалтерську документацію;
- вели так звану тіньову бухгалтерію;
- створювали та підшукували ризикові юридичні особи для їх подальшого використання в протиправній діяльності.
У ході санкціонованих обшуків в підпільному офісі, який використовувався злочинцями, виявлено та вилучено:
37 печаток ризикових товариств – прямих контрагентів головного підрядника з будівництва мостового переходу;
підроблену бухгалтерську документацію та чорнову бухгалтерію, яка підтверджує мільярдні збитки держави;
комп’ютерну техніку та засоби зв’язку, котрі використовувалися спільниками у зазначеній протиправній діяльності.
Наразі відкрито кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України. Це ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), а також ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Проводяться слідчі дії для оголошення фігурантам про підозру, а також встановлення всіх осіб, причетних до цієї протиправної діяльності.
Заходи із викриття зловмисників проводили співробітники департаменту кібербезпеки СБУ за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва.
Мер Києва Віталій Кличко вже повідомив, що ухвалив рішення звільнити заступника голови КМДА Олександра Густєлєва «через затягування робіт» із завершення будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу.
«Я сьогодні зранку без попередження заїхав подивитися, що відбувається на об‘єкті. А там, скажу прямо, мало що відбувається. Хоча регулярно чув запевнення профільного заступника, що міст в кінці року «поїде». Але обіцянки залишаються обіцянками, а нам потрібен результат. Все, що було потрібно, аби завершити роботи для запуску автомобільного руху, було забезпечено. І фінансово, і організаційно. При цьому, заступник, який відповідає за об’єкт, не зміг раціонально організувати роботу. І кожного разу божився, коли ми виїжджали на об’єкт, що все робиться і рухається до завершення. Я сьогодні поїхав туди сам і побачив, що картина – нерайдужна», – повідомив Кличко у фейсбуці.
Коментарів самого Олександра Густєлєва наразі немає.
Олександра Густєлєва було призначено на посаду заступника голови КМДА у лютому минулого року. До того він очолював комунальну корпорацію «Київавтодор».
Варто зазначити, що корупційні скандали у КМДА є досить ппопулярними. Так, на початку жовтня правоохоронці кожного дня проводили обшуки у підпорядкованих КМДА підприємствах
Кожень день впродовж тижня поліцейські, працівники СБУ та ДБР проводили слідчі дії у різних комунальних підприємствах, департаментах КМДА чи управліннях, які підпорядковуються місцевій владі. Обшуки стосувалися розслідування корупційних злочинів, яке нібито вчинили чиновники.
Правоохоронці стверджують, що шукали докази викрадення коштів під час закупівлі обладнання посадовцями Київтеплоенерго, Київводоканалу та Зеленбуду. Ці оборудки нібито призвели до 10 мільйонів збитків. Крім того, у завданні столиці збитків на 2 мільйони підозрюють співробітників КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району міста Києва”.
Обшукували також слідчі управління зелених насаджень Святошинського району Києва, Голосіївське управління освіти, КП “Позняки-Інвест-УКБ” та інші структури, які підпорядковуються київській владі.
Тоді мер Києва також прокоментував постійні обшуки та зазначив, що дії правоохоронців призводять до блокування роботи КП та департаментів.