Депутат Львівської міської ради від “Європейської солідарності” Юрій Гринів намалював портрет президента Росії Володимира Путіна під час засідання. Відео інциденту розлетілося по соціальних мережах.

Гринів підклав свій смартфон під аркуш і обмальовував контури обличчя агресора. Потім депутат вже самостійно додавав останні штрихи до свого “шедевру”.

“Сьогодні пан Гринів розвивав свої мистецькі таланти. Під час сесії міської ради він малював Владіміра Путіна. Нагадаю, що відомі борди Порошенка з Путіним придумав старший брат Юрія Гриніва – Ігор” ,– мовиться у дописі телеграм-каналу “П’ємонт”.

У коментарях до допису 24 каналу думки користувачів соцмереж розділились. Хтось вважає такі дії депутата неприпустимими у час російсько-української війни. Інші пишуть, що, можливо, Гринів хотів намалювати на Путіна карикатуру. Дехто жартував, що депутат збирається у тир чи навести на Путіна вроки. Інші дуже обурювались, що чоловік займався малюванням під час роботи. Були й такі, хто пропонував позбавити нардепа мандату.

“Може хоче набити собі тату на чолі?”;
“А зарплату з бюджету отримує з наших податків. І зарплату не маленьку. Хтось же голосує за таких?”;
“Так ви його спитали, для чого це. Можливо це карикатура, чи все ж зрада?”;
“У тир зібрався?”;
“Може то для порчі треба?”;
“О, у людей робота, аж піт з чола стирають. Все за ради держави!”

Згодом, сам депутат міської ради у Facebook виправдався за свій вчинок, заявивши, що він під час роботи сесії Львівської міської ради “намалював карикатуру”, яку вирішив продати на аукціоні.

Стартова ціна – одна гривня.

“Всім привіт! Люблю малювати карикатури, мої друзі це добре знають. Найчастіше їх комусь дарую. Але вчорашню – копію відомої карикатури ПТН ПНХ, яку малюють, як правило, на туалетному папері і футболкам, хотів би виставити на аукціон, оскільки виявилось велика кількість знайомих, що захотіли її придбати. Обіцяю задекларувати дохід і всі кошти віддати волонтерам. Стартова ціна 1 грн”, – написав Гринів.

Як зазначив телеграм-канал “Таємниці депутат”, Путін – не лише один із кумирів Петра Порошенка.

“Фанати російського президента є у всій вертикалі Європейської солідарності. У Львівській міськраді депутат від ЄС Гринів малює портрет Путіна-вождя. Підсвідомість така. Порошенко-Медведчук-Путін-вождь. Секта”, – написали там.

Варто додати, що сьогодні прямо таки день партії Петра Олексійовича. Верховна Рада хотіла відсторонити нардепку та співголову фракції “Європейська солідарність” Ірину Геращенко від п’яти пленарних засіданнях парламенту за вислови на адресу депутатів фракції “Слуга народу” в 2019 році.

Однак, відповідне рішення підтримали 190 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Йдеться про події 2019 року. На вечірньому засіданні Верховної Ради 10 вересня 2019 року під час виступу Ірини Геращенко, під час розгляду законопроекту № 1043 про внесення змін до Регламенту ВР щодо протидії зловживанням правами народних депутатів, заявила: “П’ять років тому “зеленые человечки“ захопили Крим. Зараз “зеленые человечки“ захоплюють український парламент, і насправді, повністю його перекреслюють”. Після цих слів голова Верховної Ради Дмитро Разумков вимкнув мікрофон і наголосив, що такі порівняння неприпустимі.

Після цього між нардепами фракцій “Європейська солідарність” та “Слуга народу” сталася сутичка.

Комітет ВР з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту на засіданні тоді, 12 вересня, запропонував ВР позбавити Геращенко можливості брати участь у п’яти пленарних засіданнях.