Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 днів – 100%, протягом наступних 90 – 80%; далі – 70%, передає Корупція.Інфо

Популярне: Мажорний відпочинок першої леді: Поки Кличко в Єгипті, дружина розважається на екзотичному острові з індусами. Ви тільки подивіться на неї…

Відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, визнані безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців до реєстрації особи як безробітного становить не менше шести місяців за даними реєстру загальнообов'язкового держсоціального страхування, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.

Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої зарплати, визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим страхуванням в залежності від страхового стажу: до двох років – 50%, від двох до шести років – 55, від шести до 10 – 60%, понад 10 років – 70%.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 днів – 100%, протягом наступних 90 – 80%; далі – 70%.

Відзначається, що така допомога не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Застраховані особи, визнані безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, мають страховий стаж менше півроку або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, молодь, яка закінчила або припинила навчання, звільнилася з військової або невійськової служби, мають право на допомогу у мінімальному розмірі.

Мінімальний розмір встановлюється правлінням Фонду, і за станом на 2017 року становить 544 грн.

Допомога виплачується з 8-го дня після реєстрації особи в Державній службі зайнятості.

Виплата допомоги особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня.

Загальна тривалість виплати не може перевищувати 360 календарних днів протягом 2 років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів, для осіб, які шукають роботу вперше, та інших незастрахованих осіб – 180 календарних днів.