Зміна того чи іншого міністра на Заході не тягне по собі зміну політичного курсу підтримки України. Немає підстав вважати, що із призначенням Гранта Шеппса міністром оборони Великої Британії відбудуться зміни у політиці Лондона щодо України. Проте певні нюанси, зумовлені особистими якостями нового міністра та його досвідом, безумовно, виникнуть.
Про це сказав надзвичайний та повноважний посол України, президент Громадської організації “Українська асоціація зовнішньої політики” Володимир Хандогій.
Він наголосив, що свою підтримку Україні Грант Шеппс продемонстрував на початку повномасштабної російської агресії.
“Міністр уже заявив про свою підтримку України навіть тим фактом, що на початку війни прийняв у себе вдома сім’ю з України. Підтримав наших українських біженців, які волею доль опинилися у Великій Британії. Такий особистий вчинок говорить багато про що”, — упевнений надзвичайний та повноважний посол України.
За словами дипломата, Шеппс, який у 2022 році обіймав посаду міністра транспорту, на початку російського вторгнення “був одним із перших, хто був на зв’язку з українським урядом”.
Хандогій також наголосив на політичному досвіді нового британського міністра оборони та досвіді державної служби.
“Він 9 років в уряді, у політиці, здається, з 2005 року. Він обирався членом парламенту ще 2005 року. У цьому сенсі він має величезний досвід державної діяльності. І я думаю, він, звичайно ж, буде потрібний і на новій посаді”, — наголосив він.
Та додав, що цивільний на посаді міністра оборони є загальноприйнятою в Європі практикою, більш того, однією з вимог НАТО.
Водночас президент Громадської організації “Українська асоціація зовнішньої політики” зазначив, що поки що складно сказати, чи буде підтримка України новим міністром такою ж публічною, як у його попередника Бена Уоллеса. Також Хандогій не впевнений, що новий міністр має такі ж великі зв’язки з колегами в інших країнах.
“У Воллеса були напрацьовані зв’язки зі своїми партнерами з інших країн, насамперед Сполучених Штатів Америки, які відігравали й продовжують відігравати провідну роль у наданні допомоги Україні. І Воллес використав свій авторитет для впливу на колег із європейських держав і навіть зі США для того, щоб ця допомога була ще більшою. Ми очікуємо, чи залишиться цей вплив, який мала Велика Британія загалом та її міністр оборони зокрема на позиції інших держав, насамперед європейських”, — прокоментував він.
За його словами, оглядачі також вдаються в питання: чи Шеппс буде настільки ж незалежним як його попередник і чи зможе настільки успішно, як той, просувати в парламенті бюджетні вимоги. Проте Хандогій впевнений у незмінній підтримці Великою Британією України та її провідній ролі у цьому.
“Немає підстав вважати, що будуть зміни в політиці Великої Британії щодо України”, — упевнений Володимир Хандогій.
Нагадаємо, Бен Воллес ще місяць тому заявив про наміри піти з посади під час наступної перестановки в британському уряді.
Британський міністр оборони Бен Воллес подав заяву про відставку. Про це він повідомив у Twitter.
«Це все, шановні! Було честю служити цій великій нації», – написав Воллес.
31 серпня, він написав заяву про звільнення з посади міністра оборони Великої Британії та передав її прем’єр-міністрові Ріші Сунаку. У листі він високо оцінив збройні сили та розвідку, з якими він працював із 2016 року, а також реакцію уряду на війну в Україні. Та у четвер, Грант Шеппс став новим міністром оборони Великої Британії після відставки Бена Воллеса.