В Україні ввели кримінальну відповідальність за перетин державного кордону. Щоб запобігти в'їзду на територію України особи чи представників підрозділів збройних сил держави-агресора поза пунктами пропуску з метою заподіянню шкоди інтересам держави.

9 листопада 2018 року відповідний закон опублікували в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Це означає, що кримінальні відповідальність за перетин державного кордону України встановлюється від сьогодні.

Позбавлятимуть волі на строк до 3 років

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачається позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. За вчинення таких дій у поєднанні з насильством або застосуванням зброї — на строк від 5 до 8 років.

Адміністративна відповідальність щодо незаконного перетину державного кордону України "звичайними" мігрантами чи порушниками залишається.

18 жовтня 2018 року Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону. 7 листопада президент Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону.