1 грудня в Україні відбудеться підвищення соцстандартів, збільшать прожитковий мінімум та мінімальну суму аліментів. Крім того, відбудеться індексація пенсій. Про це заявив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України Павло Кухта.

Чиновник пояснив, у чому переваги пенсій "без політики" та чи вистачить коштів, щоб провести дану процедуру.
 
Індексація пенсій в Україні запроваджена у такому вигляді вперше. Її було запроваджено під час пенсійної реформи, і суть цієї ідеї полягає в наступному: закласти деполітизований механізм індексування пенсії, який не залежав би від рішень уряду.

Процес буде автоматичним, тобто в законопроекті зазначається, що виплати просто щороку індексуються на зростання заробітної плати, за принципом 50 на 50. Половина – зростання.

Технологія передбачає, щоб пенсії зростали повільніше за зарплати, але швидше за інфляцію.
 
За словами чиновників, ситему запозичили в Європі. Такий досвід має Швейцарія. Там зарплати ростуть таким ж темпами, що і економіка, і якщо підвищувати пенсії такими ж темпами, скоріш за все, бюджет цього не витримає, оскільки доходи бюджету теж зростають разом з економікою.З іншого боку, зарплати зростають швидше за інфляцію, і індексація пенсій – це щось середнє між зростанням зарплат та зростанням цін, щоб реальні доходи пенсіонерів трохи зростали, але повільнішими темпами, ніж зарплати.   В іншому випадку, наш держбюджет просто не втримає такого навантаження.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Наразі, за словами представників уряду, зробити сиcтему таким чином, щоб вона не просто працювала, а й захищала українських громадян від політичних рішень. Політик стверджує, що нині держбюджет закладає достатньо коштів на реалізацію програми.

Після проведення індексації мінімальна пенсія зросте з 1435 до 1497 грн, при цьому максимальна пенсія підніметься з 14350 до 14970 гривень.

Отже, кожен українець старше 60 років з 1 грудня повинен буде отримувати як мінімум 1497 грн. Варто при цьому враховувати, що фактичний прожитковий мінімум (його розраховують на основі реальних цін за підсумками кожного місяця) для пенсіонера в вересні склав 2,7 тис. грн. Тобто всі, хто отримує менше, фактично знаходяться за межею бідності.