Організація президентських виборів, які повинні відбутися в Україні 31 березня, залишає бажати кращого. Паралельно йде підготовка масштабних фальсифікацій.
"Страна" вже повідомляла про масову системі підкупу виборців # Сітка, про те, як виборців раптом стало більше на мільйон, і навіщо Україна закрила виборчі дільниці в Росії.
Але, як з'ясувала "Страна", можливий ще один спосіб масових фальсифікацій волевиявлення громадян. "Резерв" становить близько близько 200 тисяч голосів. Це ті люди, які померли на неконтрольованих територіях Донбасу, але українська влада робить вигляд, що їм про це не відомо.
"Страна" виявила яскраві приклади наявності таких "мертвих душ". На порталі Державного реєстру виборців ми знайшли значаться живими людей, про смерть яких всім добре відомо.
У реєстрі виборців – Гіві і Захарченко
Наприклад, до реєстру виборців включено житель Іловайська Михайло Толстих. Це командир батальйону сепаратистів "Сомалі" з позивним "Гіві", який загинув в Макіївці 8 лютого 2017 року:
Ще один приклад: в реєстрі виборців також числиться загиблий екс-глава невизнаної "ДНР" Олександр Захарченко. Як відомо, він загинула 31 серпня 2018 року в Донецьку через вибух.
Всю цю інформацію можна знайти в розділі "Перевірка включення" сайту Державного реєстру виборців. Для цього в реєстрі досить вказати ПІБ виборця, дату народження і район / місто проживання.
"Страна" перевірила ще кілька людей, про яких достеменно відомо, що вони померли на неконтрольованих територіях. Всі вони до сих пір числяться серед живих виборців.
Проблема з неможливістю виключити "мертві душі" з реєстру виборців не нова. Справа в тому, що українська влада не має офіційної інформації про народжених та померлих в невизнаних "ДНР" і "ЛНР".
Рік тому "Страна" повідомляла, що згідно "закону про реінтеграцію Донбасу" документи, які підтверджують факт народження або смерті людини, видані на "тимчасово окупованих територіях", будуть визнаватися українськими державними органами. Але тільки в разі, якщо надійде заява про держреєстрацію народження або смерті в ЗАГС, розташований на контрольованій території.
До прийняття цього закону українська влада теж визнавали документи про народження та смерті, видані на непідконтрольних територіях. Але для цього заявнику потрібно було звернутися до суду.
Як би там не була, але це дає близько 200 тисяч "мертвих душ", від імені яких влада має всі можливості вкинути бюлетені за "потрібних" кандидатів. Адже офіційно ці виборці числяться живими. А якось перешкодити фальсифікаціям вони точно не зможуть.