Арсенал ЗСУ в місті Балаклея Харківської області був підірваний за особистим наказом екс-президента Петра Порошенка. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявила позафракційний нардеп Надія Савченко.

"Насправді підрив був зсередини, зроблено це було військовослужбовцями ЗСУ" Сармат "(21-й окремий мотопіхотний батальйон – Прим. Ред.). Про це знає Матіос (головний військовий прокурор – Прим. Ред.), Про це знає Луценко, тому що це було зроблено за особистим наказом Порошенка", – заявила Савченко.

За словами нардепа, вона перебувала в Балаклії в той момент, коли почалися вибухи, а також змогла поспілкуватися з очевидцями події. 

"Підходив час звіту та перевірки боєскладів, їх бойової готовності. Підходив час, і вже не можна було підробити (звітність – Прим. Ред.). Там була така розкрадена ситуація вже, вже був контроль наших європейських партнерів, тобто вже не могли підробити. Не було б того, що потім це крити ", – відзначила Савченко.

Нагадаємо, що пожежа на складі боєприпасів в місті Балаклая Харківської області стався в ніч на 23 березня 2017 року. Через вибух боєприпасів загинула одна людина, ще п'ятеро постраждали. У тому ж році сталася пожежа з подальшою детонацією боєприпасів на військових складах в Калинівці Вінницької області. Останній подібний випадок стався в жовтні 2018 року. Тоді детонація боєприпасів і пожежа сталися на військовому складі в Чернігівській області.